is görüsmesi soru ve cevap stratejileri

Is görüsmesi soru bulmaktan ve cevap stratejileri yeni baslayanlar ya da bir is muhtaç olanlar için özellikle deneyim yikim bir sinir olabilir. Onlar gün için sonsuz hazirlayacak, hakkinda çalisma kendi kendine yardim kitaplari ‘bir görüsme yüz nasil’, ‘beklenen’ sorularin cevaplarini ezberlemek vb Bu makalede çogu insan ne görüsmeci, is görüsmesi soru-cevap stratejilerinin psikolojisi bakar ve Yanlis sirasinda bir görüsme ile karsi karsiya.

Çogu insan görüsmeler devam zor sorulara cevap anlamina geldigini düsünüyorum. Bu nedenle onlar görüsmeler bakan ile ilgili kitaplar okuyarak mümkün oldugu kadar çok soru olarak cevap hazirlamak için deneyin. Ama tüm cevaplari hatirlamak ve dogru zamanda onlari çagirmak için insanca imkansiz olurdu. Bu bir görüsme için davet ederek, isveren zaten kisa size is için uygun oldugunu özgeçmisinizi dayali siraladi akilda tutulmalidir. Aksi takdirde ilk etapta görüsme çagrisinda olmazdi. Bu nedenle görüsmenin amaci esas olarak tespit üç sey için – özgeçmis içerigini dogru oldugunu ve iyi bir kimya olusturacak sürece gerektigi gibi ve size sirket ile olacak is yapma yetenegine sahip oldugunu sirketin diger çalisanlari ile.

Insanlarin çogu devam onlar hakkinda sadece iyi seyler yazmak gibi akilda yukaridaki noktalari tutarak, röportajda sorulari gerçek açiga yönelik olmasi muhtemeldir – hiç kimse o basarisiz oldugunu itiraf seviyor gibi. Rakip adaylarin çogu az ya da çok ayni özelliklere sahip bulunacakti, aksi takdirde görüsme çagrisinda ve röportajda sezgisel cevap vererek kalabaligin arasinda öne zorunda olmazdi. Digerleri genel sorular prova mesgul olsa da yukaridaki gibi görüsmenin temel amaci hatirlarsaniz, aslinda kolay sizin için neden olabilir.

Eger tipik soru sorulursa, nereye X yil sonra kendinizi görmek istiyorsunuz, uygun bir yaniti, ayni anda basliyor hem görüsmeci ayni konumda olmak isterim olurdu. Cevap Bu tür açiklamalar arayan soru daha sormak görüsmeci istemi olur. Ayrica is konusunda ciddi oldugunu ve sirket ile ayrilmamak olacagini olumlu bir sinyal göndermek istiyorsunuz. Sezgisel cevap verilmesi Eger kalabalik arasinda öne yapmak ve ise görüsmeci mecbur olur. Görüsmeler devam zaman hatirlamak diger noktalar sunlardir: sorular da sizden beklenen, o da yetenekleri hakkinda olabilecegini sirketin is hakkinda bilmek için sevk göstermek ve son olarak isverenin herhangi bir süpheleri temizleyin.

Bu görüsmeci sormak ne olabilir tahmin ederek kalp beklenen sorular ve cevaplar ile ögrenmek için bir gereklilik degildir. Sadece sakin olmaya ve görüsmeci yetenek ilgili olabilecek herhangi bir rezervasyon yatistirmak zorunda ve is sizindir.