isini kaybetme korkusu ile karsi karsiya

Günümüzde, tüm çogu herkes is açisindan gelecekte ne olacagi konusunda endiselendiriyor. Eger küçültülecegini edilecektir bilmeden ihtimali çok stresli olabilir. Sonuç olarak, burada isini kaybetme korkusu yönetmek için nasil teknikler ve öneriler listesidir.

Ilk adim her zaman bir sey olacagini durumda yeteneklerinizi güncelleme aliskanligi elde etmektir. Bir bilgisayar kullanmayi ögrenmek ya da en son yazilim kullanmayi ögrenme günümüz piyasasinda takip etmek yolu vardir. Çalisma alaninizda sürekli egitim de size yardimci olacaktir. Herhangi bir nedenle isinizi kaybetmek istemiyorsaniz, uygun becerilere sahip issiz olma korkusu azaltacaktir.

Mevcut isinizi aktif kalin. Isveren ve is arkadaslarinizla iletisim çok önemlidir. Eger patronunuz ve is arkadaslarinizla iletisim halinde, isinizi ne kadar güvenli hakkinda genel bir fikir olmalidir. Eger sirket nerede durdugumuz bilmek isinizi güvenli olup olmadigini tahmin yardimci olabilir. Her zaman çalisma ortaminda iletisim hatlarini açik tutmak.

Bazen biz endise basladiginizda abartmak egilimindedir. Bunun yerine ne olabilecegine endisesi, belli bir durumun gerçekleri odaklanmaya çalisin. Bir sey sanmayin ve olumsuz düsünceler odaklanmak degil. Buna ek olarak, daha iyi hissettirecek canlandirici bir sey okumaya çalisin.

Her geçen gün götürün. Gelecek hafta ya da gelecek ay olabilecekler konusunda endiselenmeyin. Seyler her zaman degistirebilir ve o ya da durum olmayabilir hangi tahmin tüm en mümkün degildir. Bugün ve en iyi için umut olabilir en iyi yapmak.

Sorun issiz olma anksiyete yönetmek varsa, o zaman bir danisman konusurken bazi yardimci olabilir. Insanlar islerini her zaman kaybetmek ve baska isler bulmak mümkün oldugunu unutmayin. Sadece korku ve endiseler sizi daha iyi izin vermeyin.