Isten çikarmalar 2009 yili

Isten çikarmalar bizim finans dünyasinin ötesinde yasam tarzimizi bir talihsiz henüz kaçinilmaz düzeltme ortasinda gibi görünüyor çok daha büyük bir sorunun aci bir belirtisi vardir. Ve sadece bizim iki partili hükümet çok fazla düzeltme ile asilmaz bizi tutmak için yeterli kavga seklinde sönümleme olusturabilirsiniz umuyoruz.

Isten çikarmalar perakendeciler ve büyük sirketlerin çok bordro acimasiz baslamak isteyen, çirkin sirket kazançlari yol açan kasvetli tatil alisveris sezonu olarak Ocak 2009’da artti. Q4 2008 yilinda baslatilmasi için Sequoia Capital’in rezil uyari sonra, birçok baslangiç ??sirketler henüz en büyük sirketler hizli bir sekilde tepki vermedi isten kendi isgücünün% 10-20 basladi. 2008 sonuçlari ve deepning durgunluk isten 241.749 isler Ocak 2002 yilindan bu yana en yüksek bir aylik rakam için genel ABD sirketleri zorlamistir! Bu rakam geleneksel olarak agir isten ay Ocak olarak inanmayarak ile alinmalidir, pek çok perakendeci yogun sezon yetismek için tatil isçi istihdam, bu nedenle dogal olarak bazi çalisanlar Aralik’i izleyen hemen gidelim olacaktir. Biz her çeyrekte kötü beklenenden haber ve acimasiz headcounts sonraki tepki getiren, bu sadece 2009 yili boyunca isten çikarilma bir dizi baslangici olduguna inaniyorum. Biz istihdam böyle bir toplu göç göreceksiniz sonraki kapi Nisan 2009 olacak. Forbes Fortune 500 sirketlerinde isten çikarmalar bir listesi vardir ve Caterpillar, Starbucks, Boeing, General Motors, Ford, Home Depot, Pfizer, Sprint Nextel, Microsoft, Intel, ve Alcoa içerir.

Sadece bu konuda bir bakis açisi koymak için, ulusal, issizlik 11 milyon var 2 milyon is ilanlari ile rulo iddia ediyor. Saglik, HiTech üretim ve Geçici Hizmetleri sadece büyüme alanlari (ve yetersiz olan) bulunmaktadir. Gitmo kapatmayin. CEO bu israf onlar Perks, ikramiye, alti rakam $ $ ofis mobilyalari ve özel uçaklar, vb alinan kurtarma para için kullanabilirsiniz … sadece sürece bir golf sahasi ve kisisel masaj istasyonlari yüklemeyin gibi

Ülke genelinde sirketlerin is yüz binlerce ortadan kaldirmak gibi, bir alan ise: isten endüstrisi. “Kariyer geçis” uzmanlasmak Isletmeler ancak kurumsal Amerika kesim personel talebi ile takip edebilirsiniz. “Ben daha yogun bir zaman hatirlamiyorum,” Boston merkezli Elaine Varelas, Keystone Partners bir yönetici ortagi dedi. Hak Yönetimi, outplacement konusunda uzmanlasmis baska bir sirket, geçen sonbaharda kar bir yüzde 39 artis bildirdi. Ve William L. Ayers Jr, New York’ta 28 yasindaki Ayers Grubu Baskani, onun is geçen yil sözde kariyer geçis çalismalari yüzde 75 oraninda basak yaptiklarini söyledi. Bazi durumlarda, sirketlerin kötü haber sunmak disinda her seyi yapmak. Onlar komut ve yöneticileri için “sonlandirma egitim” saglamak. Onlar avukat isten çikarilan isçiler ve daha sonra özgeçmis-yazma seminer ve is arama için ofis alani sunuyoruz.