iyi yerli istihdam olanaklari için sokmak yerli dahil

Seyler iniyor yolu ile, bir hükümet tarafindan hakim Aborijin dahil çabalarinin bir yorum için aciliyet duygusu hisseder. Nasil böyle ulusal kaygilarin denklemde yerli istihdam olanaklari gibi bölgesel kaygilari dahil edebilirim?

Biz Yeni milenyumun ilk on ve birçok cephede yüzlesmek zorunda oldugu tüm önemli zorluklara ragmen sonuna yaklasiyor gibi, Kanada hala geçmiste hiç görülmemis gelisme ve ilerleme yüksek düzeyde bir keyif aliyor. Emtia fiyatlari, yönetilebilir faiz oranlari, ham ürünlerin fiyatlarindaki ani, uluslararasi ticarette olaganüstü artis ve orta enflasyon tirmanmasi tarafindan Driven, Kanadalilar iyimser olmak için tüm nedenleri var. Biz kesinlikle dünyanin geri kalaninin kiskandiracak yasam daha yüksek bir standart zevk devam edecektir.

Simdi, nasil olacak tüm Aborijin insanlarin hayatlarini bu pozitif olaylarin etkisi? Damlama asagi etkisi daha Aborijin istihdam olusturur mu? Bize ortaya çikan sorunlari ve Aborijin insanlar da dahil olmak üzere nüfusun büyük bir kesimi, etkileyen bazi sorunlar ele alalim. Seyler yüzeyinde pembe gibi görünüyor olsa da, biz de kenarda bazi rahatsiz edici gelismeler görüyoruz.

Kalici cehalet, yoksulluk ve rahatsiz edici saglik endeksleri cepler hala var. Sasirtici bir sekilde, kronik yüksek issizlik orani ve genellikle üçüncü dünya ülkelerine iliskili diger ekonomik ve sosyal göstergeler hala kirsal topluluklarda yayilmak. Süphesiz, sen duvara yazi okumak için bir roket bilim adami olan sezgisel yetenekleri gerekmez – Aborijin istihdam genel durumunu çok ideal ve biz yakin gelecekte herhangi bir büyük gelisme göremiyoruz.

Bu seyler Inuit, Métis ve Ilk Ulus için gidiyoruz nasil. Bu tarihsel degiskenlere baglanabilir olsun, sosyo-ekonomik politikalar, irkçilik, yönetim veya diger karmasik parametrelerin degisen yapilari, sonuç oldukça açiktir – Kanada’nin en savunmasiz azinliklarin biri için büyük ölçüde farkli yasam standartlari.

Bu köklü degisiklikler programlari ve Kanada için gerçek refah sürdürmek için Aborijin dahil ele politikalari tesis edilmesi son derece kritik ve uluslararasi güvenilirlik ve gurur koruyacaktir. Ayrica, daha hosgörülü, kapsayici ve adil bir toplum yaratmak için program ve politikalarin ilgili ve önemli bir degisiklik olmalidir. Bu hükümetin politikasi ve Aborijin içerme ve Aborijin Istihdam programlarinin merkezinde olmasi gerekir.