kadin ve insaat azinliklar için artan firsatlar

Kadinlarin ve azinliklarin giderek artan sayida yapiminda saglam kariyer yerlesik alan ve gelecekteki firsatlari büyümeye devam ediyor.

Isçi Istatistikleri Bürosu verilerine göre, insaat kadinlarin sayisi 953.000 için son bes yil içinde 123.000 artis, ya da toplam isgücünün yüzde 12. Yüzde 15 Ispanyol iken 2006 yili sonunda, Afrikali-Amerikali isçiler, tüm insaat isgücünün yaklasik yüzde 7 olusur.

Yine de, günümüz ticari ve endüstriyel insaat sektöründe büyük bir isçi sikintisi ile karsi karsiyadir. Insaat sektöründe istihdam 1 milyondan fazla yeni insaat is olanaklarinin yaratilmasi, önümüzdeki 10 yil içinde her yil yüzde 1,5 oraninda artacagi tahmin edilmektedir.

yeni bir görünüm, parlak bir gelecek

Kadinlar ve azinliklar alaninda is giriyoruz olarak son on yilda, insaat sektöründe yeni bir görünüm almistir. Firsatlar yetenekli zanaat profesyonel ve is ustabasi gelen proje yöneticisi ve sirket sahibi arasinda degisir.

“Küresel ekonomide rekabet gücünü korumak için ABD insaat sektörü için için, bu sektörün içine önemli ölçüde daha fazla kadin ve azinlik toplumun daha fazla üye çekerek isgücü çesitlendirmek devam etmeliyiz,” Kirk Pickerel, Iliskili Üreticileri Baskani ve CEO’su ve Yükleniciler (ABC), ulusal ticaret birligi.

kariyer baslayan

“Bir state-of-the-art hastane, bir mega alisveris merkezi, spor salonu ya da yeni bir müze yapimi üzerinde çalisiyor düsünün,” Pickerel diyor. “Insaat alaninda kariyer baslamak için bugün daha iyi bir zaman yoktur.”