Kaliteli bir özgeçmis için 4 kolay adimda

1. Özgeçmisinizi ne kadar olmalidir?

Kabul edilen “bilgelik” özgeçmisinizi daha sonra bir sayfa asla gerektigidir. Dürüst olmak gerekirse 100 istihdam uzmanlari 50 sorarsaniz bu dogru ve diger 50 katilmiyorum olacak diyecekler. Özgeçmis okunmasi kolay ve pozisyon için iyi bir uyum yapmak becerileri göstermektedir eger Sonuçta ne isverenler umurumda oldugunu. Özgeçmisinizi uzunlugu size uygun olmalidir. Bu söyleniyor, daha sonra uzun üç sayfa gitmek asla. Bu kelime tarafindan para ödendi degildir. Lütfen ilgili is deneyimi sadece ince bir sayfa dolarsa.

2. Özgeçmisinizi hemen is için dogru kisi olarak göstermek mu?

Özgeçmisiniz Ürününüz için 10 ikinci ticari (siz) oldugunu. Size Basvurdugunuz pozisyon dolgu kisi sadece onlar açik is için gereken beceri ve deneyime sahip olmadigini görmek için birkaç saniye almaya gitmek oldugunu. Dogrudan ve nokta olun ve beceri ve size Basvurdugunuz pozisyona ilgisi olmayan deneyim koyarak zamaninizi bosa harcamayin.

3. Eger iki, üç, dört yazim hatalari için özgeçmisinizi kontrol ettiniz mi?

Bir yazim hatasi için iyi bir neden yoktur. Özgeçmisinizi mükemmel olmasi gerekir. Unutmayin, özgeçmis potansiyel isveren hiç bir olacak ilk izlenim. Özgeçmisinizi bir yazim hatasi olan ölüm öpücügü oldugunu. Yazim hatalari için özgeçmisinizi birden çok kez kontrol edin. Eger disari göndermeden önce de bazi kimse özgeçmisinizi okudum. Ne yazmak size mükemmel mantikli olabilir ama baska herhangi bir mantikli degilse önemli degil.

4. Eger özgeçmisinizi özellikleri koyduk?

Eger potansiyel isveren için uygun bir baglamda basarilarinizi koymak gerekir. Iste bir örnek: “Ben önceki yila göre toplam satislari artmistir.” Potansiyel isveren için kesinlikle hiçbir sey diyor o. 1 veya 1.000 tarafindan satisi artirmak mi? Öte yandan: “Ben önceki yila göre satis 210% artti.” Eger önceki isveren basarisi için katki göstermektedir potansiyel isveren belirli bilgi vermek mümkün oldugunu basit bir degisiklik yaparak.

Özetlemek gerekirse, dogrudan ve nokta olabilir. Sadece pozisyon almak ve tek bir yazim hatasi tamamen kabul edilemez yardimci olacak nitelikleri vurgulayin. Bu basit kurallari takip ederek istediginiz konuma arazi için çok daha iyi bir konumda kendinizi koyun.