kapak mektubu gerçekten gerekli

Kapak mektuplari sizin için basvurdugunuz sirkete bir ise alma yöneticisi dikkatini çekmeye için çok yolu vardir. Onlar sunuyoruz is için düsünülmelidir biri neden bu ise alma yöneticisi söyle.

Bu fark almak zor, firma ayni pozisyon için aldigi tüm diger devam ile. Kapak mektubu bu is için bir röportajda alma sansinizi öne ve artirir yardimci olur.

Ancak, bir is basvurusu sirasinda bir kapak mektubu göndermek için her zaman gereklidir? Aslinda öyle degil. Bir gerekli degildir bazi durumlarda vardir. Burada bir kapak mektup göndererek ya da olup olmadigini belirleyebilirsiniz nasil:

Is Ilani okuyun

Yapmaniz gereken ilk sey is ilani kontrol ve kapak mektubu hakkinda, eger bir sey, ne diyor görmektir. Bazi özgeçmisinizi ile bir göndermesi gerektigini ve biraz bir göndermek için degil diyecekler diyecekler.

Bunu yapmak için ne diyor musunuz. Reklam degil ya da bunun tersi devletlerin ne zaman bir gönderirseniz, o zaman iyi yönergeleri izleyerek degil ve onlarin gözünde iyi görünmüyor. Bir is reklam yönergeleri izleyin yapamiyorsaniz, onlar size is veya yön takip olabilir mi soru.

Basvuru süreci nedir?

Çogu durumda, bir pozisyon uygulamak için iki seçenek olacaktir. Bir özgeçmis ve diger kendi özel yapilan basvuru formlari birini dolduruyor göndermek olacaktir. Bu formlar çevrimiçi veya çevrimdisi dolduran olabilir.

Bir konum ve is reklama uygulamak için özgeçmisinizi gönderiyorsaniz bir kapak mektubu ya da dahil edip demiyor edin ve sonra bir gönderme düsünün. Bu sekilde, sizin için uyguluyorsaniz hangi pozisyonda onlara göstermek (bazen birden fazla is için ise beri) ve onlar ise düsünmelisiniz neden onlara göstermek.

Eger bir basvuru formu doldurarak iseniz, o zaman bir kapak mektubu gerekli olmaz. Basvuru formlari özel bilgiler isteyin. Bu sadece o zaman sizden belirli bilgileri istediginiz anlamina gelir. Çogu zaman, uygulamalari size öne yardimci olmak için yapmis ekstra seyler saglayabilir bir bölüm var.

Sizin için uyguluyorsaniz is ne kadar popüler?

Kaç kisi ayni pozisyon için geçerli olacak ya bilmek olasi degil. Sadece is online ilan ve popüler biri ise, o zaman muhtemelen tepkiler yüzlerce almak için giderek daha fazla oldugunu unutmayin.

Popüler is müsteri hizmetleri veya veri girisi gibi olanlardir. Bu durumlarda, bu pozisyon için bir görüsme böylece, fark almak için zor olacak, reklam çevrimiçi özellikle. Bu durumda, o zaman bir kapak mektubu bir ise alma yöneticisi dikkatini kapmak için çok gereklidir.

Is olarak popüler degil veya konum yerel ise, birçok kisi daha sonra, bir kapak mektubu göndermek veya size kalmis degil karari uygulamak için olasi nerede degilse. Sahip olduklari daha az basvuru, yüksek sansinizi bir üst yazi ile veya olmadan fark alma vardir.

Bir isveren ile bir pozisyon için basvuruda hazirlaniyor akilda bunlari tutmak. Kapak mektuplari bir ise alma yöneticisi kendinizi satmak için kullanmak için güçlü araçlardir, ama her zaman gerekli degil. Durumunuza bakin ve bir kapak mektubu sansinizi ya da artiracagini belirler.