kariyer danismanlik is görüsmesi yarasa adresinden zamani

Yeni bir pozisyon için arama ay sonra nihayet bir yüz-yüze görüsme için gelmek için davet edildi. Eger kariyer hedeflerinize dogru sizi ilerler bir teklif alma sansinizi en üst düzeye çikarmak için ne gidiyoruz.

Ilk olarak, is kariyer basariya dogru size ilerlemek olsun ya da olmasin karar? Bazen insanlar görüsme sadece is piyasasinda ne oldugunu görmek için. Eger ciddi degilseniz herkesin zaman bosa harcamayin. Bulundugunuz isveren görüsme vardir duyarsa yani sira, geri teper olabilir.

Bir is görüsmesi iki yönlü bir süreç oldugunu unutmayin. Bu iki taraf birbirini daha iyi anlamak için aramak ne zaman ve birlikte almak için mantikli neden bir zaman olmali.

Akilda iki amaci ile bir röportaj gidin. Pozitif ve negatif hem de – bir potansiyel isveren ve pozisyon tam bir anlayis kazandirmaktir. Ikinci golü bir teklif elde etmektir.

Hazir olun. Bu söz çok açik geliyor. Ama insanlar bir sasirtici sayida gün tasimak için sans ve cazibe bagli olarak, hazirliksiz bir röportajda içine vals gidin.

Sirket, konumu ve görüsme olacak kisi hakkinda mümkün oldugunca çok biliyorum.

Bir oyun plani var. Yapmak istediginiz önemli noktalari belirleyin. Isverenin ihtiyaç ve çikarlari açisindan da sunum Yapi. Bir kisa ve düzenli bir sekilde basarilari stres. Onlarin basarilari hakkinda olumlu konusmak mümkün veya isteksiz oldugu için birçok kisi dersten. Bir röportajda kariyer basarisi hakkinda degil, sahte tevazu için bir zaman degil.

Görüsmeci tartisma alir olursa olsun, büyük satis noktasi üzerinde dönmek ve üzerinde.

Soru sormak korkmayin. Çogu zaman basvuru çok “saldirgan” veya negatif olmasina görünme korkusuyla ilgili soru sormak için basarisiz. Aksine, soru sormak için istekli hazirlik, ilgi ve kendine güven saglikli bir durumunu gösterir. Bu tür sorular içerebilir: Ben bir is tanimi okuyabilir miyim? Neden pozisyonu açiktir? Nereden genel organizasyonda uygun olur? Benim kariyer ilerlemek için firsatlar nelerdir?

Eger her iki tarafta kesin ilgi var gördükten sonra maas hakkinda bilgi isteyin. Bir teklif alindiktan kadar Ancak, tatil süresi ve diger Perks hakkinda bilgi yok.

Onlar Sol alan çikmasi bile, zor sorulara cevap hazir olun. Sizin zayif noktalari ve güçlü olanlar nelerdir? Neden is degistirmek istiyorsun? Eger mevcut isveren, patron, is hakkinda ne düsünüyorsunuz? Hiç ates mu? Neden? Bulundugunuz maas nedir? Eger pozisyon teklif edilmesi halinde ödenmesi gereken ne bekliyorsunuz?

Sabirsizlik veya tahris asla gösterme. Görüsme pist disinda oluyor ve ilgi kaybi varsa, bu duygulari açiga ve kötü bir tat birakmak daha, bir zarif sonuna kadar tartisma getirmek için çok daha iyidir.

Kisisel görünüm önemi asiri yüklenmis olamaz. Çevre bilin ve buna göre elbise. Elbise muhafazakar dogru yalin. Görüsmeci islak sehriye gibi üzerinde yigilmis bile, dik oturun. Kipir kipir yok. Yapmak ve göz temasi tutmak. Ayakkabilarini bir parlaklik var.

Eger bakin ve is demek ve ne istediginizi almak için bekliyoruz gibi hareket içeri baslatmistir için beklerken görüsme tanir Resepsiyon alaninda baslayabilir. Etrafinda çocuk yok. Çevre için bir fikir alin.

En iyi durumda olun. Overselling kaçinin. Pozitif ilgi gösteriyor, ama asiri endiseli görünmüyor. Istenen tüm bilgileri, arti düsündügünüz noktalari önemlidir. Ancak, çok uzun ve karmasik cevaplar vermekten kaçinin.

Görüsmenin zamanlamasi ve hizi çok duyarli olun. Eger zaman overstayed ya görüsmeci ilgisini kaybetmis ya da olumsuz bir karar ulastigini duygusu varsa, yakin bir ziyaret getirmek için inisiyatif almak. Giderken, düzenli bir sekilde ziyaret ve daha sonra terk etmek firsati için takdir ifade. , Kendinizi satis az bir daha çalistirmak için asmak asla asla.

Her zaman karsilikli ilgi olup olmadigini bir “tesekkür ederim” notu ile görüsme takip. Eger arkasinda bir köprü yakmak asla.

Bu adimlar bir teklif garanti degil, ama kesinlikle kariyer basarisi için oran artiracaktir.