kariyer degisikligi – özgeçmis sorunlari

Ben istihdam bosluklar hakkinda ne yapabilirim?

Kadar kronoloji-ne bitti yapilir isinizi konuda yapabilecegi yok. Ancak, bosluklar daha az belirgin olmasi için is geçmisini sunmak için birkaç yolu vardir:

• Sadece yil (yerine ay ve yil daha) çalisti dahil düsünün.
• Yeri istihdam parantez içinde is unvanlari yaninda tarihleri.
• beyaz genis alanlar etrafinda istihdam tarihleri ??alan-bu kronoloji dikkat çekiyor vitrin asla.
• Eger istihdam açiginin karsilanmasi sirasinda takip diger faaliyetleri hakkinda düsünün. Bu gönüllü faaliyetler, egitim, seyahat, ya da yeni bir beceri gelistirme ile bosluklari “doldurmak” mümkün olabilir.

Benim son is geçmisi bana is-huni gibi görünmesini saglar. Ben ne yapabilirim?

Is geçmisini üzerinde olumlu bir dönüs almaya çalisin. Bir sürü etrafinda hareket ettiyseniz, çesitli sektörlerde veya ortamlarda çalismak ve rol adim ve hemen organizasyon üzerinde olumlu bir etki yapmak için bir yetenegini göstermek. Çalisanlarin yeni projeler almak için pozisyon konuma tasimak için de, bazi sektörlerde (örnegin, teknoloji ve insaat gibi), bu yaygindir. Bazen, dolasirim degil durgunluk bir isaretidir. Eger is-atlamali görünümünü en aza indirmek istiyorsaniz Ancak, baslik bir eksik istihdam benzer pozisyonlari gruplandirmak mümkün olabilir.

Ben bir askeri sivil konumuna geçis yasiyorum nasil özgeçmis yaklasim gerekir?

Birçok sivil isveren bu nedenle askeri jargon en aza indirmeye çalisin, ve is dünyasinda kullanilan terimler ile degistirin, askeri terminoloji ile tanimiyorum. Uzun bir askeri kariyeri elde, bu bazi terimler bile bunlari kullanmakta oldugunuz farkinda degilsiniz o kadar köklesmis olabilir. Bu durumda ise, is arkadaslari ve askeri arka plan ile arkadas için özgeçmisinizi göstermek ve belgenizi anlamak olmadigini görmek.

Askeri deneyim büyük egitim için firsatlar, ilerleme ve performans ödül sunar ve kesinlikle özgeçmisinizi bu vurgulamak gerekir.

Ben kar amaci gütmeyen sektöre kurumsal bir konumdan geçis nasil?

Seçtiginiz kar amaci gütmeyen sektör için tutku özgeçmis ve kapak mektubu üzerinde parlamasina gerekir. Bu geçis yapiyoruz neden açik ve is dünyasinda gelistirilen yeteneklerinizi kar amaci gütmeyen bir organizasyon için degerli olacagini göstermek olun. Kar amaci gütmeyen sadece kurumsal yapilar gibi özel bir çalisana ihtiyaç örgütsel yapilardir, bu yüzden kar amaci gütmeyen bir organizasyon için acil ve kalici katki yapmak için gerekenlere sahip oldugunu göstermektedir.