kariyer hizlandirilmasi

ABD issizlik orani bu yil olmustur en düsük oldugu. Sonuç olarak, isverenler kalifiye eleman bulmak daha zordur kesfediyorlar. Çalisanlarin Istinat artik öncelikli olur. ABD Is Kurtarma ve Tutma Anket Bulgulari göre, kalifiye eleman tesvik Insan Kaynaklari Yönetimi ve CareerJournal.com, Dernegi tarafindan yapilan bir çalismada IK profesyonelleri yüzde 40 oraninda etkili bir tutma stratejisi olarak görülüyordu.

Bu bulgulara dayanarak, bir promosyon sizin gelecekte olacak? “Ne olursa olsun örgüt resmi bir performans yönetimi ya da bir kariyer gelistirme sistemi olup olmadigi, ilk adim kariyer sahipligini almak için,” Nina Ramsey, Kelly Services Insan Kaynaklari Baskan Yardimcisi önerir.

Özellikleri, bilgi, yaraticilik ve cosku tüm size sahip oldugu pazarlanabilir becerileri ve kim olusturuyor. Kariyer sahipligini alarak dogru Iste bazi ipuçlari:

• iyi gerçeklestirin mevcut rol Eger örgütün ihtiyaçlarini karsilamak için kolayca vites bir hizli ögreniyorsaniz, bu özelliklerin fark ve tanitim programi üst kisminda sizi alacak.

• Bilgi ögrenmek için sürekli istekli ile is anahtar Yaklasim oldugunu. Içinde bulundugunuz is gelecegi anlamak ve kariyer hedeflerinize nasil destekledigini.

• olun “kutunun disinda.” Yaratici-Think Yaraticiliginizi parlaklik saglar projeleri ayirt.

• Göster mevcut yönetici ve kariyer gelistirmek firsatlari ögrenme odakli tartismalara diger örgütsel danisman cosku-Engage.

Bir sonraki adim, önümüzdeki birkaç yil içinde olmasi ve ihtiyaçlariniza en uygun hangi konumunu belirlemek istediginiz hakkinda düsünmektir. Bir tanitim için hazir misiniz, ya da mevcut konumda mutlu musun? Bu sorulara verdiginiz cevaplar dogru bir karar ile yolda size koyacagiz.

• var liderlik ile dogrudan temas saglayacak projeler gelecek mi?

• Eger mevcut rolü daha da beceri gelistirme için daha iyi ücret ve firsat görüyor musunuz?

• Ya da katki örgütün baska bir alanda bir fark daha yapacak?

60 yildir, Kelly Services adaylar mükemmel becerilerini, hirslari ve çalisma tercihlerinize pozisyonlari bulmalarina yardimci ithaf edilmistir. Ramsey notlar, “Sizin nitelikleri, bilgi, yaraticilik ve cosku kullanim kilavuzu gibidir. Eger kariyer basamaklarini bir sonraki adimi veya geçerli rolü devam olsun, sürücü koltugu bulunmaktadir.”