kariyer planlama

Eger üniversiteden mezun üzeresiniz, ya da hayatta daha ileri bir noktada is degistirmek isteyip istemediginizi, kariyer planlama sürecinin çok önemli bir yönüdür. Aslinda pozisyonlar için uygulamaya baslamak önce, kariyer planlama sürecinde herhangi bir adim almak ve bir is sonuna kadar degil size Olabilecek en kötü sey, içeri çalismak istiyorum alanlarin emin olmak için gerekli oldugunu memnun, ya da için uygun beceri seti yok.

Sinavlar Kariyer genellikle kariyer planlama sürecinde faydalidir. En iyi için uygun olurdu ne is türünü belirlemek için çalisirken Bunlar genellikle büyük bir ilk adimdir. Birçok online olarak mevcuttur ve asagidaki alanlardan bazilari ele: beceri ve yeteneklerini tespit, siz insanlar, veri veya seylerle çalismayi tercih saptanmasi; veya isyeri degerler sizin için en önemli ne özetleyen. Tüm bu bilgileri derleyerek, genellikle ciddi kontrol edilmesi gereken alanlarin genel bir fikir alirsiniz. Genellikle yanitlara göre uygun meslekler listesi sinavlar.

Kesfetmek için iyi olurdu Bir cadde kariyer danismanligi için imza atiyor. Eger kariyer planlama yolculuga baslayabilirsiniz birçok ücretsiz hizmet, hükümet tarafindan sunulan baslica olanlari, ya da lise sonrasi kurumlarda vardir. Kariyer danismanlari size tavsiye ve Onlar akademik egitim üzerinden bakmak, ve sik sik kesfetmek ne olmasi gerektigini kariyer görmek için yetenek testleri uygulayacaktir in en iyi çalismasi için uygun ne olacagini alanda gerçekçi tavsiyelerde bulunmak mümkün olacak egitimli profesyoneller vardir .

Sizin için çalisiyor kendinizi hayal olabilir arastirma sirketleri kariyer planlama sürecinde baska büyük adimdir. Bilgi için web sitelerini kontrol ve onlar için ise olabilir pozisyonlarin ne tür görmek için. Mümkün oldugunda, bunlari soru sormak ve bir daha samimi düzeyde sirketin gün yönlerine gün hakkinda ögrenmek olabilir böylece, bir parçasi olmak istiyorum bölümü üyesi ile bir görüsme ayarlamak için deneyin. Sirket hiç söz olup olmadigini görmek için gazete ve dergi kontrol edin ve makaleleri uygun olup olmadigini görmek. Bu çok basit gibi görünse de, bu kariyer planlama degerli bir parçasi olabilir.

Eger yerel bir lise sonrasi kurumdan bir katalog elde, bir kariyer degisikligi yapmak için okula geri dönmek gerekebilir düsünüyorsaniz kariyer planlama baslatmak tekme iyi bir yoldur. Ne becerileri Bu degisikligi yapmak için bakiyor olurdu bir süre taahhüdü ne tür ilgi programlarina kabul gereken ve olan, programlar sunuluyor ne gözden geçirin. Önce is ya da yasam deneyimi sizin lehinize çalisacak görmek ve seçtiginiz programlarina ayakta gelismis verir. Insanlar genellikle belirli kariyer için egitim gereksinimleri kontrol etmek ve kariyer planlama sürecinde bu adimi atlayarak zaman ve enerji atik olabilir unutmayin.

Kariyer planlama bir çogu underrated yönü arkadaslariniz ve ailenizle konusuyor. Bu yaptiklari ne oldugunu ayrintili olarak onlarla tartisin, ve dürüst onlar bir yasam için yaptigini resmi olabilir ne söylemek isteyin. Kim bilir? Onlar gözden ettik bir sey görebilirsiniz, ve kariyer planlama süreci için kayip halka olabilir.

Kariyer planlama herkes yasamlarinin bir noktada karsi karsiya, ve onunla biraz eglenceli olabilir ragmen, hafife alinmamasi gereken bir seydir. Dürüst ve kendinize gerçekçi ve sonuçta mutlu ve mali güvenli tutacak bir yol seçmek emin olmak için her seyden önemlidir.