kariyer tsunami hayatta kalmak için nasil kariyer tavsiyeleri

Is dünyasi tsunamic oranlarda degisimler yasaniyor. Kariyer yollari 1920-30’lu Büyük Buhran’dan bu yana görülmemis bir ölçekte etkilemistir edilmektedir. Yeni firsatlar açiliyor; eski duman kadar devam etmektedir.

Eger söyledi Charles Darwin’in tavsiye kulak ödeyecek gerçekten iddiali kariyeristler ise, “Survival, en zeki ya da türlerin güçlü degil degistirmek için en uyumlu olan birine mutlaka degil gider.”

Daha sonra, bu degisen, uçucu ortamda kariyer basarisi hayatta kalmak ve elde etmek için hazir olup olmadigini belirlemek için kontrol bir gerçeklik yapmak olacak. Sen düzenli olarak bu testi edecegiz.

Brian Tracy, kisisel ve mesleki gelisim gurusu, önerisi Nasil Your Life Of istirahat Life The Best Of Yapmak Reinvention kitabinda, içinde beyan izleyin:

“Hayatinizin her alaninda Uygulama Sifir tabanli düsünme. Sorun, ben tekrar yapmak olsaydi, ben simdi biliyorum ne oldugunu bilerek, bugün tekrar baslamak olmaz bugün yapiyorum bir sey var mi?”

Tam olarak dünya çapinda tsunamic hayatta ve arzu kariyer ödülleri kazanan dogru zaman ve enerji yatirim yapiyor?

Üç kategoride faaliyetleri Rank: (1), kariyerinizde ilerlemek (2) ilerleme rayindan ve (3) nötr dönerler.

Is ve kapali yani sira kisisel iliskiler gözden Bu düsünce geçerlidir. Eger kazananlar ile zaman geçirmek ve kaybedenler göz ardi edilir? Eger dedikodu degirmen besleme veya kapatmaya yardimci oluyor?

Is yerinde zaman yakindan göz atin. Eger, bir ortak için baskasina olabilir seyler yapiyor kendinizi daha fazla sorumluluk ve kariyer ödülleri için daha fazla potansiyel atamalari almak için azat mi?

Eger onun yatirim isverenin yararina degeri ekliyoruz? Eger patronunuz bekliyor daha gerçeklestirerek ya da konfor düzeyinde boyunca seyir edilir?

Eger isten zaman ne kadar uzakta ayiriyorsunuz? Eger danisman ve kariyer yolunda ilerlemek yardimci olabilir ortaklari ile yeni beceriler ve yapim kisiler ögreniyor?

Iyi saglik uygulamalari takip ediyor? Eger acil kariyer disinda ilgi takip ederek yuvarlama disari hayat mi? Eger kariyer basari kazanmak için baskalarina yardimci oluyor?

Eger sanayi kategorinin içinde oldugunu iyi AQS olarak, isverenin is sagligi durumunu biliyor musunuz?

Eger bir yerde ve bir kariyer plani takip ediyor musunuz? Eger seyler mevcut is eksi açmak durumunda sadece devam bir up-to-date var mi?

O KWINK (ben simdi ne biliyorsun bilmek) çagirir Brian Tracy tavsiyesi üzerine düsünün. Nihai soru sudur: Eger emelleri ve ihtiyaçlarina cevap verecek bir kariyer içinde çalisma hayati harciyorsunuz?