Kariyerim PMP sertifika sonra hiz nasil

Hatta Proje Yöneticileri için PMP Sertifikasyon haberdar olmadan önce, Yosemite Dag Yillardir aktif ve yogun Proje Müdürü olarak görev yapti. Dogal olarak, bunu yönetmek projeleri geldigimde hepsini biliyordum düsündüm. Sonuçta, kim uzun yillar “gerçek zamanli proje yönetimi deneyimi” daha iyi bir ögretmen olabilir.

Boy … Ben bir BÜYÜK sürpriz için oldu!

Ben ilk PMP sinif katildi, ben Bilgi Proje Yönetimi Vücut ne kadar büyük fark … yapisal düsünce 9 Bilgi Alanlari her biri ve 5 islem Gruplar verildi ne kadar. O, PMI Çerçeve 44 islemler vardi …

Ben proje sahasinda 200 sözlesmeli personel üzerinde kapali bazi çok büyük multi-milyon dolarlik sözlesmeleri müzakere olan, sözlesmeler ele alinmasinda son derece yetkin olmasina ragmen, ben tamamen sözlesme belirli türleri bilmiyordu.

Resmi Risk Yönetimi alaninda benim için tamamen yeniydi. Sadece bu kadar çok konular hakkinda farkinda olarak çatismalari vb çözmek için nasil insanlara ilham nasil, insanlar motive ve – ve benim üniversite yillarinda bir “tibbi olmayan” veya Bilim ögrenci olmak, Insan Kaynaklari Yönetimi teorileri tamamen yeniydi bana Proje Yönetimi hakkinda ne kadar az sey biliyoruz ki fark yapti.

PMP Sinavi ve PMP soru yüzlerce denemeden için çalismalar gerçekten risk yönetimi, insan yönetimi içinde büyük yeni olanaklar için fikrimi açildi ve yönetmek iletisim vb Daha önce, benim fikrim zaman, maliyet ve kapsam sadece yönetmek oldu basarili bir proje için. Ve gerçekten onlar yol ya da birlikte yanmis olsun, insanlar hakkinda çok umursamadi.

Hatta PMP sertifikasi aldiktan sonra, okudum ve “etkin proje yönetimi stratejileri” hakkinda daha fazla bilgi için devam etti. Ben Milli Kütüphane ödünç kullanilan kurgu kitaplari yavas yavas “non-fiction” proje yönetimi kitap, riskler, iletisim, insan kaynaklari ve diger konularda daha fazla degisikligine gitti. Daha sonra Proje Yönetimi benim deneyimleri hakkinda yazmaya basladi … ve pek çok makale aslinda Straits Times, Bugünkü Müdürü dergisinde yayinlanan var.

Ben ögrendim, daha fazla bilgi ve okudum ne uygulanan, insanlarin yönetiminde daha yetkin oldu ve proje planlama, yürütme ve dagitim daha iyi oldu. Ancak, otomatik olarak bu fark etmedi … Ben daha sik promosyonlar Birisi “PMP sertifikali” aldiktan sonra benim kariyer gelisimi “hiz” ne kadar söyledigi daha karmasik ve daha büyük projeler yapmak baslamisti zaman sadece oldu …

Gerçekten dogru olup olmadigini merak Iste o zaman? Ne kadar Gerçek! PMP kesinlikle gözlerimi açtim, ve benim gelecekteki büyüme için yolu açti vardi – kisisel ve profesyonel hem de.

Ben getirdi ekstra dolar, ne de onunla gitti durumunu aldirmadi, ve etkilesim insanlar degistirmek için … daha iyi basladi.

Bunun çogu benim geçen PMP Sinavi 2 yil içinde oldu. Daha sonra uzun yillar üyelik aidatini ödeyen, ancak simdiye kadar herhangi bir gerçek toplantilara katilmak asla sonra, PMI yerel bölüm katildi. Ve bu aga baska bir büyük yol açti … Ama daha bu konuda baska bir zaman.

Gördügünüz gibi, benim verimlilik sadece uygun proje Yönetimi Metodolojisi ve dogru Proje Yönetimi Çerçeve maruz kalarak önemli ölçüde artmistir, ve sonra onlari uygulama getiriyor.

PMP Sertifikasyon benim için yeni bir ufuk açti, ve benim için harikalar daha fazlasini yapti … Benim bütün kariyer hizli seritte siçrama-frogged, ve hayatimin aslinda iyiye degisti.

Çok hayatinizi etkiledi?

Benimle düsüncelerinizi paylasmak mi. Bana PMP sinavina hazirlik, ya da sertifikali proje yöneticisi sizin için bir fark yaratti olmak nasil bildirin.