lisansli bir pratik veya lisansli mesleki hemsire olmak

Lisansli pratik hemsire (LPNs) (Lisansli Egitim Hemsireler veya LVNs gibi bazi eyaletlerde bilinir) bir çok kisisel düzeyde hasta bakimi saglamakla yükümlüdürler. Bunlar genellikle hekim ve / veya hemsire (örnegin kayitli hemsire gibi) daha yüksek düzeyde dogrudan rapor ve hareketli onlara yardimci ve onlara islemleri çesitli yönetmek, izleme hastalarin vital bulgulari gibi seyler de hasta bakimi görevleri var yaralarini pansuman ya da banyo gibi. Onlar hastaneler, klinikler ve özel evlerde de dahil olmak üzere, saglik ayarlari çesitli çalisir. Tipik olmayan ortamlarda çalisanlar bazi genellikle kendilerini çalisma geceleri, hafta sonlari ve tatil günleri bulabilirsiniz ragmen en LPN / LVNs, istikrarli bir 40 saatlik haftalik çalisma egilimindedir.

egitim, belgelendirme, lisans

Bütün devletler LPN / LVNs devlet onayli pratik bakim programlari geçmesi gerekir. Bu programlarin kabul edilmesi için, adaylar genellikle bir lise diplomasi veya dengi gerekir. Çogu program tamamlamak için bir yil sürer ve mesleki / teknik okul veya topluluk ya da genç kolej tarafindan sunulmaktadir. Bazi programlar yüksek okullar, hastaneler ve üniversiteler ile de mevcuttur. En pratik hemsirelik programlari Ders Çalisma ve denetimli klinik hasta bakimi bir bilesimi olusur. Klinik uygulama genellikle bir hastane ortaminda gerçeklesir ama bazen hastanin ortamlarda diger sekillerde ortaya çikar.

Programin tamamlanmasindan sonra, mezun lisans almak gerekir. Bunu yapmak için, onlar NCLEX-PN sinav olarak bilinen Hemsirelik Devlet Kurullari Ulusal Konseyi tarafindan yönetilen bir sinavi geçmek gerekir. Sinav giris seviyesi de pratik hemsirelik güvenli ve etkili bir uygulama için gerekli olan bilgi, beceri ve yeteneklerini test etmek için tasarlanmistir. Güvenli ve etkili bakim çevre, sagligi gelistirme ve bakim, psiko-sosyal bütünlük ve fizyolojik bütünlügü: Bilgisayar tabanli sinav dört ana kategoriye kapsar.