medya, film, kitle iletisim kariyer

Tip ve mühendislik modasi geçmis bulunmaktadir. Bugünkü gençlik yeni ve heyecan verici kariyer ariyoruz. Bu gün artiyor Böyle bir alan medya ve kitle iletisimdir. Olsa da, gazetecilik her zaman civarinda olmustur ama haber kanallari ve gazetelerin sayisinda ani bir hamle ile, kitle iletisim uzmanlari için talep manifoldu artmistir. Ögrencilerin bir çok kitle iletisim dersleri takip ve bu alanda kariyer yapmak yardimci olacaktir beceri setleri elde etmek için ariyoruz. Disinda gazetecilik, reklam, modelleme, oyunculuk, yaris vb de ayni kategori altinda ve popülerlik kazanmaktadir. Çok iyi enstitüleri medya, film ve kitle iletisim tam zamanli ve yari zamanli kurslar sunuyoruz olarak egitim senaryo da parlak. Kurslar hem lisans ve diploma düzeyinde takip edilebilir.

Kitle iletisim açikça farkli modlar arasinda kitlelere iletisim içerir anlamina gelir. Hedef kitle ve yayinlanacak mesaji göre, medya seçilir. Transfer zorundadir bilgiler haber ya da eglence ya da her ikisi olabilir. Baski, televizyon ve radyo bir kitlelerle iletisim hangi araciligiyla en popüler ortamlardir. Bunlarin disinda üç, Internet esas olarak genç ve egitimli bir kitleye hitap olsa da, son yillarda popülerlik kazaniyor hizli bir gelecek ortamidir.

Kitle iletisim en üst kurumlari Hindistan’da çesitli sehirlerde yayilmistir. Ahmedabad Iletisim en ünlü, Mudra Enstitüsü, Istanbul iyi bir seçenektir. Bu Iletisim Yönetimi PG Diploma (PGDMC), Iletisim Yönetimi ve Girisimcilik (PGPCME), Bütünlesik Pazarlama Yönetimi (PGCPIMM), Tasarim Iletisim Yönetimi (CDP-DCM) ve PG Belgesi Kariyer Gelistirme Programi PG Sertifika Programi PG Programi sunuyor Reklam Yönetimi (PGCAM). Bu ünlü bir enstitü ve alimi için kabul testleri yapar.

Yeni Delhi merkezli Kitle Iletisim Indian Institute baska iyi kurumudur. Kurulan önce otuz yil içinde, IIMC iletisim ögretim, egitim ve arastirma alaninda bir mükemmeliyet merkezi olarak UNESCO kabul görmüstür. Bu baski gazetecilik, fotograf gazetecilik, radyo gazetecilik, televizyon gazeteciligi, gelistirme iletisim, iletisim arastirmalari, reklam ve halkla iliskiler de dahil olmak üzere çesitli kurslar saglar.

Chennai, Tamil Nadu, merkezli Gazetecilik Asya Koleji Hindistan özel ihtiyaçlarini ve Asya’daki diger gelismekte olan ülkelere adapte gazetecilik egitimi ile ögrencilere yüksek lisans üniversitesidir. Müfredat egilim ve itme yakinsama medyada ve çagdas gazeteci yapilan birden fazla becerileri sonucu taleplerine dayanmaktadir.

Mumbai, Maharashtra, merkezli Iletisim St Xavier Enstitüsü (XIC) egitim ve üretim çesitli hizmetler sunuyor. XIC medya alaninda burs ve profesyonellik gelistirmek için Hindistan Katolik Piskoposlar Konferansi tarafindan 1969 yilinda baslatilmistir. Su anda Bombay Il Isa’nin Dernegi (Cizvitler) tarafindan yönetilmektedir.

Bangalore, Karnataka merkezli Gazetecilik ve Yeni Medya Indian Institute (IIJNM), gazetecilik ve medya konusunda lider bir lisansüstü okuludur. Müfredat medya sektöründe pozisyonlar için mezun hazirlamak için teori ve pratik hem de birlestirir. Merkez 2001 yili Ocak ayinda basladi.

Yeni Delhi merkezli Gazetecilik Times Okulu, Hindistan Times ve Ekonomik Times ile alti hafta staj dahil olmak üzere Gazetecilik Yüksek Lisans Diplomasi sunuyor. Uygunluk kriterleri% 50 isaretleri ile herhangi bir disiplin içinde mezuniyet oldugunu. Ancak, PG derecesi ve Ekonomi bir arka plan, Yönetimi, Finans, Hukuk ya da Bilim ve Teknoloji tercih.

Indira Gandhi Ulusal Açik Üniversitesi (IGNOU) da kitle iletisim kurslari sunmaktadir. Bir medya kurulusu etkin çalismasi için gerekli olan temel becerileri keskinlestirerek Gazetecilik ve Kitle Iletisim üzerinde ögrencilere temel bilgileri saglar.

Oyunculuk ve Hindistan modelleme, Sinema ve Televizyon Kurumu ilgilenenler için – Pune iyi bir seçenektir. Bu eski ve ünlü enstitü ve bugün film ve televizyon sektöründe çalisan taninmis aktörler üretti.

Kitle iletisim çesitli dallari vardir. Gazetecilik, temel amaci, bilgilendirme, egitme ve güncel konular ve onlarla ilgili çesitli diger sosyal konularda kitleleri aydinlatmak için. Bu gün, gazetecilere, haber tekerlekler, video gazeteciler, kameraman büyük talep bulunmaktadir. Reklam etkin ve yenilikçi iletisim yoluyla marka olusturma içerir. Reklam piyasasi da çok rekabetçi

Daha sonra, film yapim ilginç bir seçenektir. Bu oyunculuk kullanilan becerilerinin çalisma gerektirir, yönetmenlik, yapimcilik, senaryo yazimi, sinematografi, ses kayit, görsel karistirma ve düzenleme vs Bu gün, gençler çok film verme aliyor ve ayni zamanda kamera arkasinda atamalari ilgilendi. Bu daha genis bir perspektif içinde yaraticilik ve düsünce bir sürü gerektirir. Sonraki yayin ve baski gelir. Yayinciliginda bir ders bu sektörde kullanilan bilimsel yöntemlerin çalisma gerektirir. Ayrica editoryal anlayis gerektirir.
Bir akim olarak Halkla Iliskiler, ayni zamanda kitle iletisim bir parçasidir. Onlar bir kurulusun imaji olusturmak için sorumlu olarak PR yöneticileri talep de vardir.

Ticaret ve Sanayi (FICCI) Hint Odalari Federasyonu tarafindan hazirlanan bir raporda, Hindistan’in baski ve yayin endüstrisi 2012 yilina kadar sirasiyla% 14 ve% 22, bir yillik bilesik oraninda büyümesi bekleniyor oldugunu söyledi. Baski 2012 yilina kadar Rs.28, 100 crore endüstri haline tahmin edilirken, televizyon Rs.60, 000 crore sektör olacaktir. Böylece, orada tüm bu alanlarda firsatlari hiçbir eksiklik ama gençler ayni zamanda bu mesleklerde gider zor is bir sürü sadece seksi degil ama anlamak zorunda