meslek seçimi – hususlar

Nasil bir bir kariyeri karar veriyor? Nasil bir sonsuza kadar mükemmel yasam ya da kiyamet o sekil olabilir bir karar karar ve sürer? Kimse kendi meslek seçme hakkina ya da firsat varsa gibi degildir. Durumlar seyler gidecek sekilde karar. Ama birçok kisi soruldugunda, kendi tat ve zevk farkli bir is ya da kariyer tercih edecegini diyecekler dogrudur.

Her biri kendi için gerçek dünyada adim önce çogu kisi su anda resmi bir egitim var. Kariyer çok küçük düzeyinde baslar. Aslinda üst baslatmak çok az insan vardir. Ya miras ya da son derece parlak. Bu sanatçilar düsünebilirsiniz. Sanat bir hobi olarak çogumuz tarafindan kabul edilir. Iyi çalismalari bazi deger taninan ve alir önce bir sanatçi yil sürebilir bilinmektedir beri basindan çok az girisim, bir yasam için sanatçi olmak. O zamana kadar da olmayan varliklardir ve yasam için baska bir meslek bagimli olmak zorunda.

Mayis kez kariyer onun / onun yetenegi bir birey inanç tarafindan karar verilir. Bill Gates ortak bulunmus Microsoft’a Harvard birakti. Harvard’da devam etseydi o bugün nerede, o ulasmistir olmayabilir. O iyi bir maas sunan en iyi isi alma geleneksel sekilde gitmis olabilir. Bunun yerine yazilim onun dogal yetenek takip. Onun hakkinda daha fazla konusmak gerekmez. Insanlar aslinda is almak ve ayni ile basa çikmak nasil. Yöneticileri farkli isler ve bölümler arasinda çaglayanlar devam ve sonuçta çok bir baska bir sey almak nerede, birçok durumda görülmüstür
onlar ile baslayan ne farklidir. Hangi Onun bu deney onlarin dogal yetenek kesfetmenize yardimci olur. Insanlar tecrübesi ile kendi mizaç hakkinda bilgi edinin. Yavas yavas hedefe dogru hareket ettirin. Çok az kendi meslekleri onlarin avocations dönüstürmek edebiliyoruz.

Kararlilikla insanlari denemek ve kendi ilgi ve çalisma harika basarili. Kalpana Chawla, bahtsiz Columbia üzerinde astronot, uzaya sinek ve bir astronot olmak için bir dilek emzirdi. Kendi bagimsiz düsünme ve arastirma ile Einstein, Edison gibi bilim adamlari rakipsiz bir konuma ulasmistir. Abraham Lincoln siyaset ve onun çizgi olarak sosyal seçti ve çok sayida hatalari sonra, ABD’nin en saygin Baskanlar biri oldu. Gandi ve Martin Luther King toplumsal degisimin yolunu seçti. Onlar kalplerini takip ve hedeflerine ulasti.

Bir dogal yetenek takip için firsat her zaman var. Onun bir ayni tanir nasil ve sonra bir kaderi karar içgüdüsü pesinde.