Mezun kimya mühendisi is – endüstriyel süreçler yaratmak

Son on yilda Ingiltere ve Avrupa’daki mühendislik mezunlari sürekli bir miktar olmustur. Bu nedenle, kimya mühendisi ve diger mühendislik uzmanlari için is piyasasi statik olmustur. Mühendislik mezunlarinin azalan sayida kimya mühendisi için pazar yeni mezun yana anlamina gelir ama is talepleri, üniversite çikislari tarafindan karsilanmistir. Üniversite ögrencileri isletme ve sosyal bilimler derece lehine mühendislik ve bilim kaçinarak, çalismanin olmayan teknik alanlarda tercih ediyor. Bol kimyasal Ingiltere ve Avrupa’da mühendis, hem de bu mezunlari için uluslararasi düzeyde isler bol kullanilabilir is vardir.

Kimya mühendisleri piyasada önümüzdeki on yil içinde mezunlari için umut verici ile, pek çok sanayi ihtiyaç vardir. Otomotiv sirketleri her zaman otomatik boya, izolasyon ve motor sivilari için üretim süreçleri olusturmak için kimya mühendisi ariyoruz. Ilaç firmalari reçeteli ilaçlarin olusturulmasinda etkin kimyasal islemler olusturmak için kimya mühendisligi mezunlari gerekir. Kimya mühendisleri de su aritma, üretim ve sorun giderme görevleri çesitli tarim ve deniz sektörlerinde ihtiyaç vardir. Bu mühendisler kullanilabilir ürünler haline hammadde verimli manipülasyon kontrol etmenize yardimci beri kimya mühendisi de, sanayi genisleme için gerekli olacaktir.

Kimya mühendisi ariyor üretim sirketleri ve diger isletmeler tüm adaylar kimya mühendisligi akademik tarafinda mükemmellik bekliyoruz. Nitelikli kimya mühendisi bir potansiyel isveren için teknik, iletisim ve yaratici becerilerini ortaya çikarmak için mümkün olacak. Kimya mühendisleri yararli bir üretim süreci olusturmak için kimyasal birlestirme gelismis yöntemlerle bilmeniz gerekir. Ayrica geleneksel üretim yöntemleri ve dinamik bir üretim sistemi olusturmak için kenar kesim teknikleri karisimi kullanmak gerekiyor. Kimya mühendisi mezunlari da günlük üretim kotalari korumak için etkin üretim personeli, yöneticileri ve yöneticilere iletisim kurabilmesi gerekir. Son olarak, kimya mühendisleri kendi sirketin performansini nasil etkileyecegini açisindan teorik ve pratik kimyasal süreçlerin düsünmek için yaratici olmak gerekir.

Kimya mühendisleri ilk lisansüstü pozisyonlara atlama önce seçenekleri dikkate almak gerekir. Mühendislik mezunlari için mevcut pozisyon sayisi Avrupa kitasinda bol ama degil her pozisyonda esittir. Tuhaf bir is deneyimi istediginiz Mühendisligi mezunlari küçük bir tarim firmasi ile bir is düsünmelisiniz. Önemli ilerleme firsatlari istediginiz diger kimya mühendisligi adaylari uluslararasi otomotiv sirketleri ile çalismasi gerekir.