mezun olduktan sonra kariyer

Eger mezuniyet tamamlanmasindan sonra bulabildigim sayisiz kariyer firsatlari vardir. Bu sirketlerin ve kolejlerin çogu bunlari içine girmeden önce için sormak asgari gerekliliktir. Mezuniyet Mere düzenli derecesi piyasada size cazip is teklifi garanti etmez. Bugün çok uluslu sirketlerin çok sayida piyasada geldi ve bu sirketlerin mezuniyet derecesi yani sira bazi ekstra yeterlilik kisilerin ise tercih ederim. Kendiniz için bir kariyer seçmeden önce kisisel ilgi yalan nedir nereye bilmeniz gerekir? Ayrica akilda ilgi ve yetenekleri tutmak bir kariyer için tercih önce is hayatina mezun olduktan sonra bu nedenle, rasyonel bir karar seçtiginiz kariyer baglidir.

Gibi kariyer firsatlari bereket vardir – moda tasarimi, seyahat ve turizm, Yönetim çalismalari, IT kurslari, satis ve pazarlama, sadece birkaç isim.
Eger hükümet isleri bir ilgi varsa o zaman çesitli kamu sektörlerin giris sinavi görünebilir gibi-Demiryollari, Mesaj ofisler, Hükümet bankalar, Sivil Hizmetler muayene ve Savunma. Devlet isleri kariyer istikrarli bir büyüme ve is güvenligi vaat ediyor. Ancak, hizli büyüme, promosyonlar, pozlama, çekici maas paketi ve zammi özel sektör ödemek istediginiz hevesli gençler için kesinlikle onlar için dogru maç.

Burada mezun olduktan sonra mevcut bazi en zorlu kariyer seçenekleri bulunmaktadir.

Moda tasarimi

Moda tasarimi Kariyer çok parlak ve parlak bir kapsami vardir. Tüm ünlü moda tasarimcilari büyük bir ücret kazanç ve taninan ve kendi is ve tasarimlari için yaygin olarak takdir edilmektedir. Bu taki tasarimi, iç tasarimi, Giyim ve ayakkabi tasarimi gibi tasariminda diger alanlar vardir. Tasarim tüm bu alanlarda iyi gelir ve parlak bir gelecek nedeniyle ögrenciler arasinda çok popüler.

ögretim

Ögretim Eger mezun olduktan sonra düsünmek olabilir baska bir seçenektir. Devlet veya özel kurum bir ögretmen olmak için, B. Ed derece zorunludur. Daha önce hükümet ögretmenlerin ücret çok kayda deger degildi ama özel okul artmasi ile de Hükümet ögretmenlerin maas paketleri iyi bir artis olmustur. Devlet ve özel okullarda ögretim yaninda, kendi koçluk enstitüsü kurmak ve ögrencilere olabilir.

yönetim

MBA gibi yönetim çalismalari için gitmek mezun olduktan sonra akilli bir karardir. Taninmis bir Üniversitesi’nden MBA derecesi, finans, insan kaynaklari, satis ve pazarlama, ve uluslararasi is gibi çesitli alanlarda is teklifi açilir. Bugün, pazar Hindistan taninmis kurumlari ve yurt disinda MBA adaylari dikkat taninmis firmalarin çok sayida vardir. Bir MBA maas paketi onun / enstitü ve nitelikleri bagli olarak 25 k 1 yüz bin baslayabilir edilir.

Kitle Iletisimi ve Gazetecilik

Eger sesinizi yükselterek ve toplumda farkindalik yayilmasinda bir ilgi varsa o Gazetecilik sizin için apt. Kitle iletisim genis bir alan vardir, siz bir gazeteci, çapa, Radyo Jokey, Haber-okuyucu, medya evler ve yazili basinda köse yazari haline gelebilir. Promosyon ve ödüller açisindan hak adaylar için kitle iletisim yeterli is olanaklari vardir.

Sosyal hizmet

Ilgi insanlar ve toplumun refah yatiyor, o zaman sivil toplum alaninda kariyer hakkinda düsünebilirsiniz. Bu sivil toplum örgütü çesitli sosyal çalismalar indulged ve kurs katilarak kendi organizasyonun bir parçasi haline gelebilir. Ayrica adaylara cazip maas paketleri sunan piyasada birçok uluslararasi sivil toplum bulabiliriz.

Otel yönetimi

Sen mezun olduktan sonra otel yönetimi diploma için gidip otel, restoranlar, seyir, havayollari vb bazi iyi firsatlar bulabiliriz