moda kariyer firsatlari

Bir moda tasarimcisi hayati hakkinda kolay bir sey yok. Böyle bir spor ya da müzik dünyasinda biri olarak “lüks” kariyer, veya gurme mutfagi oldugu gibi, çok az aslinda basarili ve kendileri için bir isim yapmak için gerekenlere sahip.

Bu Armani, Lauren veya Herrera gibi moda tasarimi son derece rekabetçi dünyasinda yapar her basarili moda tasarimcisi için, sinif yapmayan binlerce yüzlerce vardir. Ancak, iyi haber vermek için bir yetenek ve çok çalismak bir arzusu olanlar için açik moda tasarimi dünyanin pek çok baska yollar olmasidir.

Moda tasarimi alaninda konusunda ciddi Çogu insan bir yetenek ve yasamin erken dönemlerinde moda yönünde egilim göstermektedir. Onlar moda için bir göz var. Birkaç giysiler dikilir ve moda onlarin arkadaslari danismanlik var. Bazi aslinda moda tasarim mümkün olmayabilir, ama bir göz koymak ve en yeni sicak moda pike iniyor görmek için bir yetenegi olabilir.

Için bir moda tasarim okula moda alaninda kariyer konusunda ciddi bu bir zorunluluktur. Moda tasarimi kesinlikle alttan baslayip en üstüne kadar çalismak bir kariyer.

Moda tasarim okullari tamamlayan ve bir ögrenci için moda uzmanlik kendi özel alani açiklayabiliriz. Bu moda Merchandiser ya da moda koordinatörü olarak moda dünyasinda en yüksek ücretli isler egitim ve deneyim gerektirir. Akredite bir moda okuldan bir yil lisans, ilk gerekliliktir. Moda sergileme veya pazarlama çalismak bazi moda BA Isletme veya MBA alaninda yüksek lisans ile birlikte gerektirir.

Seçim için çok güzel moda tasarim okulu vardir. En saygin moda tasarim okullarindan bazi Moda New York Tasarim ve Tasarim ve Montreal, Quebec bulunan Teknoloji Uluslararasi Akademisi Ahsap Tobe-Coburn Okulu bulunmaktadir.

Bir kez gerçek is basliyor gerekli moda tasarimi egitimi almis. Bu azim ve siki çalisma gerektirir gerekli deneyim, elde edilir.