müsteri hizmetleri isleri – müsteri hizmetleri basarili olmak için nasil

Müsteri hizmetleri isleri, resepsiyonist is ya da merkezi is aramak genellikle nedeniyle önem verilmez. Müsteri hizmetleri isleri, herhangi bir kurum ya da endise can damari olan, çünkü bu oldukça talihsiz bir durumdur. Eger müsteri egilimi ve ciddi sekilde geri almazsan, o zaman onlari kaybetmek! Bu kadar basit ve sizi müsterilerden degerli geri bildirim almak yardimci olacaktir? Bir müsteri hizmetleri temsilcisi.

çagri merkezi adaylari için en iyi ipuçlari

Çogu zaman, sen, bir müsteri hizmetleri temsilcisi olarak sirket ve müsterilerinin bir yüz olan sizin için en baglanacak, çünkü, bir müsteri hizmetleri temsilcisi olmak kolay degildir. Sirket tarafindan sunulan herhangi bir ürün veya hizmet ile yanlis bir sey varsa, o zaman bunun yükünü gerekir. Ama, isin sözde “is tehlikeleri” ragmen, bu ipuçlari ile, gerçekten iyi bir müsteri hizmetleri temsilcisi olabilir!

• iyice sorumluluklari anlayin. Tabiri caizse, çizgiler veya ince baski arasinda okuyun. “Efendim” bu bölümünde gerçekten oldugunu ögrenir dedi, sen görevden olacak, çünkü kelime “Benim departmani, efendim” söyledigi önce gerçekten dikkatli olmak gerekir! Sirketinizin politikalari hakkinda en son bilgileri alin.

• beklenmedik durumlar için her zaman hazir olun! Çalisanlarin çogu olasiliklar çogu türlü hazir degil çünkü gerçekten talep ediyorlar merkezi is arayin. Bu yüzden özellikle hosnutsuz müsteri arar zaman ortaya çikabilecek her türlü sonucun düsünüyorum! Bir adim önde olun!

• Eger müsteri hizmetleri sektöründe ise nazik olmak bir zorunluluktur. Birisi size ihlalleri firlatan ise Aslinda, sabirla dinlemek ve hiçbir sey meselesi gibi rol yapmak zorunda! Zor, degil mi? Ama müsteri hizmetleri sektörüne almanin ön kosul biri! Gerçekten kalin bir cilde sahip olmak var!

• esprili olmak bir müsteri hizmetleri temsilcisi olarak sizin durumunuzda lehine baska bir hiledir. Gerilim havada veya telefon hattinda kalin oldugunda, deneyin ve sahne içine mizah enjekte edilerek seyleri hafifletmek! Bu çogu zaman çalisir, ancak bunu yapmak için nasil sadece!

• Bir hosnutsuz müsteri sirkete herhangi bir fark olamaz biliyor olsa bile, müsteri önemli hissediyorum yapma sanati ögrenin. Sen müsteri o gibi hissediyorum yapmak zorunda ya da o çok önemli ve bir çagri merkezi çalisani olarak ya da baska bir alanda bir müsteri hizmetleri temsilcisi olarak basariniz için gizli olacaktir.

• durum sizin bu talepleri her inisiyatif almaya istekli olun. Bu, baska bir sey varsa, o istemiyor sizin ve kim için bir hizli yükselme saglayacaktir?

Bu is de iyi olup olmadigini • kendinizi belirginlestirin. Eger ne de iyi olup olmadigini seyler hakkinda dogru sekilde giderseniz ele alinmistir bir müsteri yöneticisi için ücretsiz bir e-posta gönderir Aslinda,, sasirmayin!

Müsteri hizmetleri endüstrisi hakkinda en iyi yani, çok, neden böyle bir altin bir firsat vazgeçmek evden müsteri hizmetleri isleri üzerinde çalismak olabilir?