müsteri hizmetleri yararli bir kariyer

Eger müsteri ile ön cephelerde size verir bir kariyer ile ilgileniyor musunuz? Eger insanlara yardim gibi ve bir giden kisilik, bir müsteri hizmetleri temsilcisi olarak bir kariyer varsa sizin için uygun olabilir. Birçok sirket hizmet sunan ve müsterileri için sorulara cevap yardimci olmak için birinci sinif müsteri temsilcileri güveniyor. Daha fazla sirket, müsterilerin yardim almasini saglamak için destek personeli güveniyor bu çalisanlar için ihtiyaç büyük.

ne yaptiklari:

Müsteri hizmetleri temsilcileri ürün veya hizmet hakkinda sorulariniz müsterilerine bilgi vermek. Bu is genellikle rutin sorulara cevap ve hesap bilgileri için istekleri islemeyi içerir. Ayrica satin almak için hangi ürünlerin özel Ürünle ilgili sorular ve kilavuz müsterilerine cevap kapasitesini çalisabilir. Müsteri Hizmetleri temsilcileri telefon sistemleri ve bilgisayarlar araciligiyla kamuoyu ile temas eden ve genellikle arastirmalar hesap bilgilerini bir müsteri ile telefonda iken. Hizmetleri temsilcileri bir organizasyon ile uygun temsilcilerine karmasik telefon sistemleri ve sik sik yol aramalari ile yogun çalisir.

Egitim:

En müsteri hizmetleri temsilcileri istihdam için sadece bir lise diplomasi gerekir. Ancak, bugün önde gelen sirketlerinin birçok çalisani var ve ortaklari veya lisans derecesi için ariyoruz. Bilgisayar becerileri Müsteri hizmetinde çalismak için gereklidir. Sen orta bilgisayar sadece olmasi gerekir, ama ayni zamanda hizli ve dogru yazi yazmayi yetenekleri olacaktir. Müsteri hizmetleri temsilcileri zor müsteriler durumunda, sabir ile birlikte iyi iletisim becerilerine sahip olmalari gerekmektedir. Bir müsteri hizmetleri müdürü olarak çalismaya planliyorsaniz bir derecesine sahip neredeyse gereklidir.

gerçekler:

Hakkinda 1 8 müsteri hizmetleri temsilcileri idari ve destek hizmetleri istihdam edilmistir.

Dört Devletleri-Kaliforniya, Teksas, Florida ve New müsteri hizmetleri temsilcileri yüzde 30’i York-istihdam.

8 müsteri hizmetleri temsilcileri bir diger 1 gibi genel mal magazalar, yiyecek ve içecek magazalari veya nonstore perakendeciler gibi perakende ticaret isyerlerinde istihdam edilmistir.

Ücret ve maas müsteri hizmetleri temsilcileri için ortalama yillik kazanç 27.020 $ olan