nasil moda tasarimi en iyi kariyer seçmek için

Sekillenmesi ve moda hem de tamamen farkli bir konsept olan tasarimi. Moda gelecek trendleri görme ve son ikonik görüntü okuyabilir insanlar için, moda tasarimcisi olmak zorundadir. Ama sadece düsünce ve yaraticilik bu sicak ve oluyor sektöründe önde kadar almak olmaz. Moda tasarimi kursu ve endüstri deneyimi Iyi bir yeterlilik ticari fuarlar ve moda modelleme gösterileri katiliyor daha fazla birlikte saymak olacaktir. Ama moda tasarimi sektöründe kariyer pesinde için en iyi yerlerden bilmek çok gereklidir. Bizi burada bu bazilarini görmek olsun.

Ispanya, Italya ve Kanada, Kaliforniya gibi ABD ülkeleri gibi Avrupa ülkelerinde moda tasarim enstitüleri ve programlari, tesisleri, staj, sanayi yönelim ve kalite yerlesim uyumlu dizi ünlüdür.

Birkaç iyi moda tasarimi okullari isim için:

Polimoda, uluslararasi enstitü moda tasarimi ve pazarlama, Floransa

moda akademisi, milano güncel

Marbella tasarim akademisi, ispanya

okanagan moda enstitüsü, kanada

couture sanat akademisi, los angeles, california

Moda tasarimi Akademisi, Kanada vb

Nasil ders seçmek için:

Moda Endüstrisi de çok zorlu ve ödüllendirici. Size ders tasarimi herhangi bir moda için giris almadan önce yüksek egitim sanat ve tasarim en lisans ‘derecede gerekli olacaktir. Bazi enstitüler girisinizi önce bir prototip, portföy veya örnek kroki ile sanatsal yetenek testi isteyecektir.

Sizin için tercih edilir kurs yüksek standartta egitim ve sanayi tanima tabi emin olmak için bir akredite biri oldugunu saglamalidir. ABD’de Sanat ve Tasarim Okulu Ulusal Birligi Moda tasarimi veya desen dersleri davranis derece 250 kurumlar araciligiyla yapma bir akreditasyon kurulusudur. Ayrica, çesitli bölgesel akreditasyon kurumu hakkinda bilgi almak ve irtibata geçebilirsiniz. Çekirdek tasarimi ve Moda merchandizing veya pazarlama hem de çesitli kurslar vardir. Bu CAD (Bilgisayar Destekli Tasarim) programlari gibi son teknoloji giris ve süreçleri ögreneceksiniz. Bu egitim yeterlilik tamamlamak için 2 ila 4 yil sürer. Bu staj programlari gibi firsat alabilirsiniz ve tabii ki görev süresi boyunca uzman profesyoneller ile egitim. Son yil sonunda, ögrenciler muhtemel isverenler ve sanayi alicilara kendi koleksiyonu göstermek gerekir.

Kariyer seçenekleri nelerdir:

Moda tasarimcilari bir fantezi ama telasli bir hayat sürmek. Göz alici dünya ve filmde maruz kalma düzeyi, modelleme sektöründe yüksektir. Hatta büyük perakendeciler, hazir giyim sanayicisi, sayfa 3 simgeler yeryüzünün tüm bu iyi insanlar profesyonel kariyer boyunca iliskili olacaktir. Senin derslerin tamamlanmasindan sonra is profili olarak altinda olacaktir:

Desen üreticisi veya çizim yardimcilari gibi üst düzey tasarimcilar altinda çalismak.

Eger kamu giymek için giyim tasarimi olacak hazir giyim üreticileri ve toptancilar için çalisin.

High-end magazalarda veya özel magazalarda is bul

Iyi bir deneyim ve kisileri üzerine tek tek müsteri için çalisarak kendine güvenen olmak ya da kendi yerde bir ofis ayarlayabilirsiniz.