Nesiller anlayis ve yasamlarimiz üzerinde artan etkisi ve önemi

Çogumuz Noel ve, (1925 ve 1945 yillari arasinda dogan) olgunlasir ile yeni yil boyunca zaman geçirmis olacak Baby Boomers (1946 ve 1965 yillari arasinda doganlar), Gen (l Islemler) X (1965 ve 1977 yillari arasinda doganlar) ve Generation Y (1977 ve 2000 yillari arasinda yaklasik dogumlu), bazen de ‘Millenials’ veya ‘Net Generation’ olarak anilacaktir. Bu yaygin hiç kusaklar arasinda farklar büyüyor sosyologlar tarafindan kabul edilmektedir. Gen Y (20 ve 18) iki kiz babasi ve neredeyse Gen (l Islemler) V (Kusak Sanal) olan 4, bir kizi olarak, fark sasirtici oldugunu – küçük çocuklar ve büyük çocuklar sert teknoloji yaklasim kablolu önceki nesil için böyle bir farkli bir sekilde.

Yani farklar nelerdir … iyi
Olgunlasir gibi kelimeler ile karakterizedir ‘iyi bir is yapiyor sonra görev, onur, ülke, özveri, uygunluk, zor zamanlar refah, en önemli, yas kidem esittir’.
Baby Boomers ‘iskolik, rekabetçi, iyimser, tüketicilerin gibi kelimeler ile karakterizedir. Islerini tarafindan tanimlanan, onlar kisisel gelisim gerekir. Nesil onlar kariyer var is alamadim; bas asagi, siki çalisma ve tanima gelecek, Boomers nesil çalismak için canli, onlar asmakta ve karar verme dahil gereken haziriz.
Generation X genç yasta yetki sorgulamaya ögretilir, ömür boyu istihdam sonunda gördük, zaman para için bir para esdegerdir, onlar anahtar çocuk, bagimsiz loners mandal, basariya ulasmak için (genellikle ebeveynleri) Boomers tarafindan yapilan fedakarliklar soru , göçebe degil, takim oyunculari. ‘Yasamak için is’ ilk nesil ve free agent nesil öncü, her zaman daha büyük bir anlasma için daha az sadik ve seyir.
Y Kusagi iyimser, bireysel, grup odakli olan, zaman, para esittir mesgul kisa sürede ufuklar ve gibi X’ers ??ebeveynleri arkadas olarak gündeme gelmis! Gen Y sik sik ‘hafta sonlari arasinda yaptigimiz bir sey’ olarak is görür. Y X-er en steroid olarak tarif edilmistir!
X-ers ve Y en farkli dünyayi görmek, onlar ilgi isler aramak, onlar çesitli aramak. Basarili bir ekibin parçasi olmak bir tesviktir nerede is aramak yok, onlarin bireysellik taninan ve ödüllendirilir is istiyorum.

Zaman açisindan, olgunlasir ve Boomers gelecekte bir yatirim olarak görerek, daha uzun saatler çalismaya mutlu. Zaman ise X-ers ve Y en vermek konusunda isteksiz bir seydir.

Takim açisindan
Üretmek kalite olgunlasir – tek tek tanima hakkinda degildir;
Boomers – tüm is bitene kadar herkes çalisiyor – ekip taahhüt;
X-er Oyuncu takimlari yakinligi ile tanimlanmis degildir – her kisi benzersiz bir role sahiptir;
Y Kusagi – takim benim için ne yapacak?
Sadakatini ve memnuniyetini büyük ölçüde insanlarin ve is arasindaki duygusal baglantinin ölçülerdir.
Isi iyi olup olmadigini ya da mutlu olup olmadigini büyük ölçüde onlarin patron ile iliskilerini tarafindan belirlenir. X-er en ve Y halkinin degil sirketlere sadik. X er en ve Y en nadiren is çikmak, onlarin lideri çikin. X-er en ve Y en onlarin patron ve kendileri için bir yetenegi ile baglanti gerektirir.
Bir ‘Gen’ gerilim var – Boomers yüzden, örnegin, Boomers su anda ya da X ve Y nesil olarak yakin gelecekte, isyerinde yapilmasi gerekenleri açiklamasi gerekebilir XY sürücüleri ve tam tersi anlamiyorum orta vadeli veya uzun vadeli, sadece burada ve simdi konularda hiçbir kavram var.

iletisim
Her nesil mutlaka … onlar yani isveren akademik basari odaklanmak, ele isteyen nesil dilinde is / yasam konularinda mezunlari odak iletisim kurmaz … ve üç mezunlarinin ikisi (evlerine dönüyor Boomers aksine kim yetiskin olescence veya çiroz bu yeni çagda) evi terk için sabirsizlaniyordu … ebeveynlerin ceplerinde Çocuk emeklilik tasarruf harcama!

Her nesil alimi açisindan
Olgunlasir için … sirket geçmisi, sirket itibarini, esnek zamanlama, danismanlik rolleri, keyifli isyeri odaklanmak;
Baby Boomers için … zor is organizasyonu için, istikrar kapali ödeyecek, takim çalismasi lider konumu, liderlik pozisyonlari, üst düzey liderlik maruz kalma. Basari görünür olmasini … plaketler ve kupalar gerekir;
X er en … kisa ve uzun vadeli seçenekleri için, ‘bugün ele geçirmek’ teknolojisi, bilgi tanimak, bir yedekleme plani var, bugün için yasamak, ama yarin için hazirlamak, peer to peer, konusmak yürümek … saygisi çok önemlidir , zaman esdegerdir;
Y en için esler arasi, onlar için essiz bir uyum olmasi gerekir çok önemlidir, onlarin sorularini cevapladi zaman harcamak ve bireyler olarak onlara hayran. Mezunlarinin 40% önümüzdeki iki yil içinde islerini terk bekliyoruz, mezunlarinin% 91 onlar is için hazir oldugunu söylüyor, isverenlerin% 56 hiçbir degildir demek! Kendini gerçeklestirme anahtaridir.

Ancak farkli sürücü anlamak için – – is yerinde uyum ve karsilikli memnuniyeti orada olmak için çok, ileriye dönük, o kadar, yeni kusak ihtiyaçlarini içine ayarlamak için sadece onlari tatmin etmek degil, olgunlasir ve Boomers gerçekten ve daha sonra belki de vermek kendi farkli, ama ses is ahlaki bazi, bu yeni nesiller de olabilir en iyi olmak için saglamak için.

Ilk notlar bana ilham, Sermaye Kanunu LLP, Cam Marston, Harvard Business Review, KPMG Raporu, The Times CNN Money.com ve tabii Wikipedia Stephanie Campbell için bu blogu arkasindaki ilham için tesekkür ederiz.