olay yönetimi isleri de çok kapsamli bir görünüm

Olaylar ayarlama bir beceri ve bir sanat hem de. Plani ve herhangi bir noktada olaylari baslatabilir Bir kisi zaman ve personel yönetimi becerileri sasirtici kisidir. Tek basina bir olay Planlama gün ve beyin firtinasi sayisiz saat alacakti. Olay yönetimi isler herhangi bir sektörde en yüksek ücretli meslekler arasindadir nedeni budur. Bu meslegin o ortalama yillik geliri 25.000 £ civarindadir – £ 40000 tecrübe bagli.

Büyük olaylar planlanmis olan herhangi bir kisinin yönetimi ile ilgili zorluk bilir. Sen, konser personel sorumlu aydinlatma, mekan, müteahhitler, güvenlik, ve daha fazlasi. Diger personel için is delege kolay degildir. Bu bulmaca her parça uygun oldugundan emin olmak gerekir ve bu zor bir istir. Deneyim ve biraz sans olay bir basari yapiminda kesinlikle gereklidir.

Herhangi bir olay yöneticisi parça olmalidir-olacagini önemli faktörlerden bir çift vardir. Orada sadece 5 ve biz bunlarin her görüsecekler. Ya olay bir basari ya da basarisizlik yapabilirsiniz Bu faktörler. Eger bir olay yöneticisi olmayi planliyorsaniz, burada belirtilen unsurlarin her olmalidir.

Birinci faktör zaman yönetimi becerileri oldugunu. Bir olay yöneticisi zaman çok farkinda olmak için kesinlikle gereklidir. Bir etkinlik planliyorsaniz, size program bir tür takip ediyorsunuz. Her adimi için bir dönüm noktasi ayarlama daha iyi bir kontrol saglayacak.

Herhangi bir yöneticisi gibi, planlama becerileri çok önemlidir. Herhangi bir görev dogabilecek sorunlar dikkate alinmalidir. Her türlü sorun için planlanan sarta olmalidir. Iyi bir plani kontrolden çikar önce her sorunun onlari olur ve çözebilir beklemek gerekir.

Kenara planlama ve zaman yönetimi becerileri, bir parça mükemmel muhasebe becerileri de olmalidir. Bu olay için binlerce malzeme satin gerekir. Etkinlik yöneticisi olay için en iyi çalisacak bir bütçe dengelemek gerekir. Bir bütçe belirlendikten sonra, olay için satin alinan her ürün için muhasebe kolay bir is degildir.

Etkinlik yöneticisi büyük iletisim becerileri sahip olmalidir. Hatta iyi iletisim olamazsa delege mümkün olmazdi. Eger personel motive ve daha çaba yapmak onlara ilham gerekir. Iyi bir olay yöneticisi insanlar onlari zorlamadan daha fazlasini yapmak için iter.

Son ve en önemli unsur adamasi. Etkinlik yöneticisi olaya tüm kendi zaman ayirmaniz gerekir. Kendi isini engelleyen bir sey olmalidir. Olay Yöneticisi her zaman optimum verimlilikte ise gitmek gerekir. Bir etkinlik yöneticisi iseniz, örnegin araciligiyla personel açacak. Isyerinde herhangi bir kötü aliskanliklari gösterirse, bu onlari vazgeçirmek olabilir.

Etkinlik yönetimi isler son derece dikkatli ve sabir gerektirir. Olimpiyatlar gibi büyük etkinliklere ev sahipligi yerine bir kisinin, olay yöneticileri bir ekip gerektirir. Bes element her olay yöneticisinde mevcut olmalidir. Bir eleman yoksa, olay yöneticisi kendi amaci gerçeklestirmek için mümkün olmaz.