önemli seyler hakkinda cron isleri hizmetleri unutmamalisiniz

Bu nedenle bu makalede ben onlari tüm gerçekleri verecegim Birçok kisi Cron is hizmetlerin farkinda olmayabilir. Bu programin farkinda degil insanlar bana Linux tarafindan gelistirilen ve is scheduler oldugunu söyleyeyim. Istediginiz zaman o zaman bu program sizin için en iyisi sizin programi çalistirmak istiyorsaniz. Otomatik sistem bakimi ve yönetimi için ariyorsaniz o zaman bu program sizin için çok uygundur. Ayrica e-postalarinizi indirirken ve internet baglantisi için kolayca bu yazilimi kullanabilirsiniz.

Asagida belirtilen sorunsuz sisteminin çalismasi için izlemeniz gereken bu büyük programin bazi mükemmel fonksiyonlari ve özellikleri vardir.

1. önemli bir araçtir
Zamanlayici Eger belirtilen süre ve tarihte verilen görevi tamamlamak için yardimci olacaktir. Bu çok sayida farkli görevleri gerçeklestirmek için kullanabileceginiz çok önemli bir araçtir.

a. Bilgisayarinizda komut dosyalarini çalistirmak için kullanabilirsiniz.
b. Bir web sayfasi olarak ve istenen yeniden endeksleme size yardimci olur.
c. Isterseniz istediginiz zaman olarak kullanarak ve hedef elde edebilirsiniz.
d. Eger sistem için yedek istiyorsaniz bu programi kullanabilirsiniz.

E-posta indirmek veya internet baglamak istiyorsaniz mutlaka bu program yardimi ile yapabilirsiniz.

2. Belirli bir programi çalistirmak için Faydali
Cron is scheduler çesitli faydalari vardir ve kesinlikle belirli bir tarih ve saatte kendisine atanan isi tamamlayabilirsiniz. Sekme yöneticisi size hizmet ayarlayabilirsiniz hangi yardimi ile sekme vardir. Saat, hafta, ay, gün, hafta sonlari, komutlar sekmelerin kategorilerdir. Sistem, sekmeler dahil komut program yardimiyla tüm talimatlari alir.

3. farkli sürümleri
Asagida piyasada mevcuttur sayida bazi programlari vardir bahsetti.

a. Eger tek bir kullanici versiyonu ile ilgileniyorsaniz o zaman Sürüm 7 Unix ve 32V seçmelisiniz.
b. Isterseniz siz de bir çok kullanici versiyonu Unix System V seçebilir ve birçok hesaplarinda is programlari saglayabilir.
c. Vixie cron olarak bilinen çok popüler sürümü tüm görevleri ve programlari zamanlayabilirsiniz piyasada baslatilmistir.

Bu makalede, Cron is hizmetleri hakkinda gereken tüm bilgileri saglayacaktir eminim.