Ortak is görüsmesi sorulari ve cevaplari

Bir is görüsmesi için hazirlanirken bu zamani geldiginde panik kalmamak için liste ve vaktinden önce cevaplar planlamak önemlidir. Olasi sorulardan bazilari asagi not düsme ve her kendinize olan güveninizi artirmak için yardimci olacak en iyi cevap bulmaktan.

Çogu kez is arayanlarin düsüsünü olan on mülakat sorulari onlar gafil yakalanmis, özellikle de vardir. Bir is görüsmesi için pratik zaman bu ilk on sorular kullanilmak üzere idealdir. Ilk on sorular sunlardir:

Zaaflariniz nelerdir?

Bu soruyu yanitlamak için en iyi yolu, zayiflik en aza indirmek ve güçlü yönlerini vurgulamaktir. Negatif kisisel nitelikleri üzerinde yogunlasarak yerine sizin zayiflik olarak gördügü profesyonel özellikleri Mansiyon. Ayni sekilde, bu sizin zayiflik düzeltmek için profesyonel olarak kendinizi gelistirmek için bir sey yaptigini söz iyi olurdu.

Neden sizi ise gerekir?

Bu herhangi bir mülakat panik yapmak baska bir ezici bir soru. Bu soruya islemek için ideal bir yoldur sirket için önemli olabilir, çalisma deneyimleri özetleyen ile baslamaktir. Unutmayin emin olmak ve gerçekten sirketin bir parçasi haline ariyoruz oldugunu göstermektedir.

Neden bizim sirkette çalismak istersiniz?

Böyle bir soru soran görüsmeci amaci bir is açilis oldugu için basvuru olarak gerçekten is ve sadece basit uygulamak degil ilgilenen emin olmak için. Basvuru sahibi olarak, size ciddi ve çok sizin için basvurdugunuz is ile ilgilenen oldugunu görüsmeci ikna etmesi gerekir.

Hedefleriniz nelerdir? Ya da nerede kendinizi bundan bes yil görüyorsunuz?

Daha çok uzak bir gelecek hakkinda konusurken daha kisa vadeli ve ara hedefler referans ile bu soruya cevap vermek daha iyidir. Ayrica mesleki hedeflerini tartisirken sirket dahil etmek tavsiye edilir. Örnegin, sirketin bir parçasi olma ve bu amaç ve görevleri ulasmada bu yardimci olarak görüyor söylüyorlar. Onlar baska bir is aramak için birakin biraz tecrübe kazanmis sonra sadece daha sonra bir sirket kendi egitim alani yapmak ve bazi basvuru var çünkü çogu görüsmeci bir basvuru gerçek nedeni üzerinde fikir edinmek için bu tür bir soruyu sordu.

Neden terk ettin ya da neden mevcut isinizi terk ediyor?

Bu profesyonellik hem de bir is kalmak için basvuru yetenegini tartmak için kullanilan baska bir soru. Bir kötü size yansitabilir beri bir basvuru olarak, simdiki ya da eski isveren hakkinda olumsuz bir sey söylemek hos degil. Bu ayni zamanda önceki is ile ilgili bu tür ayrimci açiklamalar yapiyoruz neden görüsmeci zihninde bir “büyük soru” yaratacak. Bu tuzaga düsmesini engellemek için sadece daha da mesleki bilgi gelistirmek için ek firsatlar ariyoruz söylüyorlar.

En çok isinizi zaman memnun?

Yine, bu potansiyel bir çalisan olarak hakkinda çok sey yansitir çünkü bu tür bir soruyu cevaplarken çok dikkatli olun. Bir o kadar inandirici degil cevap istediginiz is bulma sansini kaybetmesine neden olabilir. Önceki is için herhangi bir önyargi olmadan bu soruyu cevaplamak için deneyin ve profesyonel motive konulara daha konsantre. Bu önceki is arti bu çalisanlari motive etmek için nasil fikirleri ile gelecekteki isveren saglayacaktir Eger ilgili herhangi bir kötü açiklamalar yapmaktan kaçinmaya beri iyi bir çalisan oldugu izlenimini yaratacak.

Diger adaylar sunamiyoruz bizim için ne yapabilirim?

Onlar yetersiz cevap olabilir korkusuyla bu soru soruldugunda Bazi adaylar genellikle bos gidin. Emin olun ve sizin için basvurdugunuz is için önemli ve ilgili gördügü olumlu özellikleri ve is nitelikleri tartismaya konsantre.

Son patron sizin hakkinizda ne üç olumlu seyler söyleyebilirim?

Sadece bir kisi olarak ve önceki isveren tarafindan degil, ayni sekilde sizinle birlikte çalisanlar tarafindan sadece fark edilir bir çalisan olarak hem olumlu özelliklerin onlara. Önceki patron söyledim ve ilham için olmus olabilir herhangi bir performans ile ilgili degerlendirmeler okudum olabilir olumlu açiklamalar düsünün.

Ne kadar maas ariyorlar? Ya da ne kadar maas bekliyoruz?

Bir görüsmeci size maas gereksinimleri sordugunda, genellikle onlar sizin gibi ve onlarin sirketin bir parçasi olmak için ise dikkate anlamina gelir.

Bazi isverenler bile önceki isleri sizin maas geçmisi rica ediyoruz. Bu onlardan soran düsünün ne kadar bir fikir ile saglayacaktir. Böyle bir soruya cevap bir güvenli bir sekilde benzer ya da daha önce almak ne yakin bir maas için istemektir. Ya da sadece size pozisyon veya sizin için uyguluyorsaniz is hakli orantili bir miktar almak istediginizi söyleyin.

Eger bir hayvan olsaydi, hangi hayvan olurdunuz olabilir?

Bu soru sahip oldugunuz kisilik bilerek daha içindir. Zararli olmayan hayvanlarin düsünmeye çalisin degil sizin için basvurdugunuz pozisyon türüne ile maç iyi nitelikleri sergiler.