otel ve restoran yönetimi için genel is tercih misafirperverligi lisans programlari

9/11 olaylari seyahat endüstrisinin bir damper koymak ve talihsiz bir hit aldi isletme sayisi bir sonucu olarak uzun zamandir devam eden islerini kaybetmek için birkaç neden oldu. Bir kez sektöründe çalisan birçok beri artik 9/11 ‘basina sektöründe kar gölgede oldugunu nitelikli seyahat ve turizm profesyonelleri için bir vakum yaratarak, diger alanlara geçti. Uzaktan sanayi ile ilgili is her tür restoran ve otellerden yolcu gemileri ve uçak bileti indirim için, personel sikintisi etkilerini hissetti.

Bir egitim yolu seçerek, genis firsatlar yararlanarak ilgilenen olanlar için kolay bir is gibi görünebilir. Isletmeler ve birçok is egitimi ve ürün ve hizmet alinip satildigi herhangi bir alanda basari arasindaki iliskiyi olun: Sonuçta, seyahat endüstrisi isletmeler tam olarak vardir.

Gerçekte, otel, restoran ve seyahat ve turizm ile ilgili sirketler karsisinda genel bir is derecesi yeterince için mezun hazirlamak olmayabilir endüstrisine essiz meydan okuyor. Yeni baslayanlar için, tipik bir is yönetimi lisans programi personel yönetimi ile ilgili analitik süreçleri ve isigi agir. Bu disliler satis için uygun olsa da, müsteri etkilesim sirketin temel odak noktasi oldugunda ideal daha az.

Restoranlar mükemmel bir örnektir. Teoride ise, düsük satin alma ve yüksek satis ekonomisi is hemen hemen baska tür daha küçük eatery için daha önemli olan, alt satirinda bir göz tutmak daha basarili bir is çalisan daha var. Restoran yiyecek satmak, ama onlar ambiyans pazar ve yemek o verir hizmet olarak sadece unutulmaz. Düsmanca bir personel Carillon bir hafta sonu yagma olurken bir sekilde motive ve yönetilen personel vasat bir özellik kazançli yapmak gibi otel, ayni sorunlarla karsi karsiya.

Kenara insanlar yönetim becerileri hakkinda genis müfredat, ancak, bir konukseverlik lisans programini da genel is programi daha fazla sanayi alaka saglayabilir diger alanlar vardir. En çok seyahat ve turizm isletmeleri agir satma, split noktasi gelir (depozito alacaklar) ve emlak yönetimi olarak katiliyor. Tek basina bir muhasebe açisindan, misafirperverlik ve geleneksel modeli isletmeler arasindaki farklar bol miktarda bulunmaktadir.