otel yönetimi

otel yönetimi alaninda kariyer

Otel yönetimi ile ilgili meslekler, gida, otelcilik ve turizm sektöründe bulunabilir. Çogu durumda, otel veya motel kahve bar, restoran, kulüp ve spa merkezleri ile entegre edilmistir. Bu durumda, otel yönetimi alaninda kariyer olan bu ileriye dönük bir yönetici islevselligini bagli olarak bu restoran, kahve bar, kulüp, vb gibi özel bir alana atanabilir beri otel yönetimi ile sinirli olacaktir anlamina gelmez yönetimi is, otel yönetimi meslekler otel kuruluslarin düzgün çalismasi için çok önemlidir.

Otel veya Motel yöneticileri organizasyon ve kontrol otel islemleri ele. Onlar konuk konaklama, yemek ve benzeri hizmetleri saglamakla sorumludur. Piyasada mevcut egilimler otel yönetimi kirk için ve baylar ve bayanlar üzerinde bir kariyer için iyi bir umudu oldugunu göstermektedir. Bu yöneticiler genellikle bir yil içinde 38.400 ABD $ olacak US $ 800, ortalama haftalik kazanç var. Çok, ama iyi bir yasam ve lüks olmasi için yeterli degil.

Bir otel yöneticisinin görevleri

Bir otel yöneticisi öncelikle rezervasyon, resepsiyon, oda servisi ve otelin temizlik faaliyetlerini denetlemek için bir görevdir. Rezervasyon faaliyetler genellikle belirli bir oda rezervasyonu için konuk talepleri dahil, hangi, odada ücretsiz eger konaklama için kontrol edilmelidir. Resepsiyon alani, konuklarin konaklama ve diger özel istekler için müsait odalari için sorgulayabilirsiniz bilgi alani olarak hizmet vermektedir. Oda servisi otel konuklarinin hizmetinde bellhops ve çan çocuklar içerir. Oda Servisi, diger taraftan, atanan odasina Bagaj teslim edilmesi yani sira diger taraftan sicak su, vb House koruma faaliyetleri gibi konuklarin özel istekleri verilmesi gerektirir, Evi isidir. Etkinlikler, her oda yatak düzenlenmesi havlu degistirme ve çöp toplama içerir.

Bir otel yöneticisi de planliyor ve otelde düzenlenen eglence faaliyetleri denetler. Otel Müdürü sürekli onun misafirlerine eglence sunmak için edebilmek için yeterince yaratici olmalidir. Oteller genellikle misafirleri ruhlari canlandirmak için farkli stratejileri var. Bazen, ödüller bu tür oyunlar veya ayni yönetim altinda bazi oteller ücretsiz bir gece konaklama veya ücretsiz konaklama kuponlari seklinde olabilir otel, düzenlenen eglence tehlikede.

Bir otel yöneticisi, ayni zamanda güvenlik düzenlemeleri yani sira bahçe ve otel özellikleri korur denetler. Genellikle, güvenlik düzenlemeleri güvenlik konularinda iyi bilgili bir güvenlik yöneticisinin ise gerektirecektir. Korunur ve tutulmasi gereken Bahçe ve otel özellikleri otel armatürleri ve mobilya için elektrikli zemin parlatici, elektrikli süpürge ve diger gerekli bakim ekipmanlari bulunmaktadir. Otel Müdürü ayni zamanda bar, restoran, konferans ve toplanti salonlari tüm faaliyetleri planlamak ve denetlemek zorunda ve mevcut ve güncel is sagligi ve güvenligi yönetmeliklerine otelin uyum saglamak.

Otel Müdürü ayni zamanda otelin muhasebe ve satin alma faaliyetlerini denetlemek gerekir. Gerçekte, otel Yani temelde, bu meslekler herhangi bir otel yönetimi alaninda kariyer olarak kategorize edilebilir bir yiyecek servisi yöneticisi, kulüp yöneticisi, alma yöneticisi, güvenlik yöneticisi, vb içerebilir yöneticileri bir dizi var.

gida hizmet yönetimi

Yemek servisi yöneticileri gida hazirlanmasi ve sunumu denetlemek ve denetlemek için görevli vardir. Genellikle, yemek servisi yöneticileri otel, restoran ve diger benzer kuruluslar mevcuttur. Onlar gida kalitesi ve miktari korumak ve misafirler ve müsterilerin memnuniyetini saglamak. Ayrica müsteri görüsleri gerici ve menü ögeleri tarifi degistirilmesi gereken ne degistirin.

Gida hizmet yöneticisi de hammadde stoklarinin izlenmesi sorumludur ve hammadde hem de etkili bir sekilde ekonomik kullanilmaktadir saglamalidir. Ayrica otel veya restoran mevcut saglik ve yangin tehlikesi standartlara uygun olmasini saglar.

kulüp yönetimi

Kulüp yöneticileri gida, içki, eglence ve üyeleri için benzeri olanaklar saglanmasi da dahil olmak üzere lisansli kulüpleri faaliyetleri düzenler ve yönlendirir. Mevcut piyasa egilimleri bir is olarak kulüp yönetimi ortalama bir umudu ortaya ragmen, her zaman otel yönetimi bir parçasi olmustur ve her zaman is arayanlar için cazip olacak.

saglik kulübü yönetimi

Saglik kulübü yöneticileri denetlemek ve saglik kulüpleri veya fiziksel uygunluk spor salonlari de saglik personelinin faaliyetlerini koordine. Onlar üyelik sözlesmeleri satis ve müsteriler için fiziksel uygunluk üzerinde ögretim kurallar saglayan, üyeleri için egzersiz programlari planlama sorumludur. Fiziksel fitness tesisleri genellikle kilo kaybi programlari, yoga merkezleri, aerobik dersleri, sauna odalari ve gün spa bulunmaktadir. Günümüzde, dövüs sanatlari derslerinde de dahildir.

Saglik kulübü yöneticileri tarafindan gerçeklestirilen önemli görevleri, mülakat ise ve yeni çalisanlarinin egitim içerir. Ayrica müsteri taleplerini karsilamak edebilmek için çalisanlarin çalisma programlarini atamak ve degistirmek zorundasiniz. Kilo kontrolü ve vücut gelistirme programlari hazirlanan ve saglik kulübü müsterilere satilmaktadir. Kenara egzersiz ekipmanlari düzgün çalismasi gösterilmesi gelen, saglik kulübü yöneticileri yoga, aerobik, dövüs sanatlari, vb içeren bir özel sinif yapmak

halkla iliskiler müdürü

Halkla iliskiler müdürü, otel misafirleri veya müsteri ile etkilesim görüslerini ayiklamak ve otelde kalan ise çözümler sorunlarina uygun saglamak için görevli vardir. Onlar basarili bir halkla iliskiler yöneticisi olmak edebilmek için ortalama insanlarin becerileri üzerinde olmalidir. Çogu zaman, o sikayet misafir ya da genellikle zaten kizgin müsteriler yüzlesmek zorunda olacak, bu yüzden kibar ve uzlasmaci tarafindan gergin sinirleri sakinlestirmeye hazir olmalidir. Ayrica endiseleri ya da medyanin ilgisini layik konularda medya yüzlesmek zorunda olacaktir.

Konuk olarak ünlü bir yildiz olan durumunda, halkla iliskiler müdürü medyadan veya diger insanlardan konuk korumak için yollar bulmak gerekir biridir. Bu tür insanlar için, gizlilik çok pahali bir meta ve hiç bir konuk kendi gizlilik üzerine pried ediliyor hissediyor, bu nedenle otel ile hayal kirikligi için geçerli bir nedenidir.