Özgeçmisinizi … gerçekten bir özgeçmis

Çogu kisi bir özgeçmis benzeri is geçmisi, egitim, beceri ve odaklanir yerde 1-3 sayfalarindan bir belge,, oldugunu düsünüyorum. Tuhaf bir sekilde, çogu insan yanlis.

Evet, teknik olarak, bir özgeçmis tüm bu seyler – ama o kadar hepsi bu degil. Gerçekçi ve pratik, bir özgeçmis çok daha fazladir.

anlayis devam

Özgeçmisinizi bir – temelde – bir pazarlama belge. Bu çok, degerli bir bilgi belge olmadigi anlamina gelmez; sey (ne olursa olsun biliyorum kaç pazarlama yöneticilerin gösterebilir kim anlamsiz ve bilgi vermez yapmaz ona bagli kelime “pazarlama” vardir çünkü Bu ilkeye istisna).

Ve bir pazarlama belge olma sayesinde, özgeçmisinizi etkili istihdam faydalarini tanitmak zorundadir. Bana en iyi yapmak nerede bu uzun süreli bellege daha baslatmakta, böylece bir daha tekrar edeyim: özgeçmisinizi sizi ise yararlari tesvik etmek vardir.

bir özgeçmis sizinle ilgili degil – bu konuda (yaninda) isveren var

Özgeçmis içindeki tüm bilgileri sizinle ilgili olsa bile, kendisi hakkinda degil devam: ve henüz, belki, en önemli – Yukaridaki son nokta en garip, en sezgisel devam hakkinda seyler olmak zorunda ne yol açar. Bu isveren ilgili. (Bkz., Garip oldugunu söylemistim) açiklamama izin verin.

Bir özgeçmis gönderdiginizde, aklinizda bazi seyler var. Peki, aklinda tek bir sey vardir:! Ve bu mükemmel mantikli bulunuyor. Sonuçta, özgeçmis – düzeyde bir – tüm ilgili. O kadar üzerinde adiniz, is geçmisi, akademik deneyim, beceri, ve vardir.

Ama özgeçmisinizi aldiginiz kisi (veya kisiler) – bir potansiyel isveren – seyler yaptiginiz sekilde görmüyorum. Onlar ayni perspektiften bakarak degildir. Onlar onlarin onu bakiyoruz. Ve onlarin bakis nedir? Basit: biz çözmek için bir sorun var ve biz bize bunu çözmek saglayan bir çalisan bulmak umuyoruz, bu yüzden artik bu sorun olabilir.

Gerçekten. Bu (… gördün mü? Sana söyledim) garip görünebilir ama bu konuda düsünüyorsaniz, bu bir özgeçmis tüm ve sadece size olmasiydi daha önce düzenlenen mükemmel mantikli varsayim, daha daha mantikli. Bir özgeçmis fonksiyonu kavramak zaman – özgeçmisinizi gerektigini görmek için – Normal ve hatta sezgisel – öncelikle ilk etapta (hangi isverendir) bunun için sormak insanlar tarafindan belirlenir, çok kolay hale geldi degil, isvereniniz hakkinda olabilir.

hakkinda özgeçmisinizi yapmak degil nasil

Garabeti bu makalede hiç bitmiyor, ve önümüzdeki bu bölümün basligi gördüm, hatta bu kadar okumak olmayabilir. Eger simdi yukarida tartistigimiz ne sayesinde gerek baglaminda beri ama, bu hedef hakkinda sonuçta olmayan bir özgeçmis olusturmak oldugunu garip, normal bir mantikli oldugunu görebilirsiniz.

Ama nasil? Nasil hakkinda özgeçmisinizi yapmazlar? Ah, iyi bir soru. Iste nasil:

1. Yararli beceri ve yetenekleri üzerinde özgeçmisinizi odaklanin,, ne yapabilirim odaklanmak ve sadece gerçekleri listeleyen yerine yapmis.

2. Sizin için uyguluyorsaniz özel is için özgeçmisinizi hedefleyin. Bu, bazi is arayanlar için pratik olabilir, ve hatta is (örnegin giris seviyesi is) bazi tür için gereksiz olabilir. Ancak, çogu durumda, bu özel isverenin ihtiyaçlarina odaklanmak için özgeçmisinizi oynamak inanilmaz zeki.

3. Ayni düsünce mektubu için de geçerlidir: Bu seninle ilgili degil, isveren ilgili. Umarim, size yanit veriyoruz reklam size özel kapak mektubu ve isverenin ihtiyaçlarina devam edebilirsiniz, böylece yeteri kadar spesifik degildir. Degil mi, hala, bir ihtiyaç dolgu bir problem çözme ve bir fayda saglama açisindan iletisim kurabilir.

isverenin ayakkabi bir mil yürümek

Küçük bir empati aciyor, ve hala bu makalenin garabeti gelen sarsildi eger asla – bu bir özgeçmis yazarken ne çok insan (yanlis) olarak yapmak ögretti çok farkli oldugundan – daha sonra sadece aklinizda tutun: Eger olsaydi Bir is için ise ve orada bir reklam koymak … ne görmek istersiniz?

(Ya da olmayabilir), ihtiyacinizi uygun sorununuzu çözmek, ve agri sonunda olabilir devam bir demet görmek ister misiniz?

Ya da daha ziyade açikça bildirir kazik bu mutlu devam bulur: “Evet, bu kisi bu ihtiyaci doldurmak için birini ariyorum durdurabilirsiniz böylece benim sorunu çözmek için güçlü bir adaydir. Bir röportaj için bu kisiyi aramak gidiyorum, umarim yine de ilgi ve mevcut konum “.

Bu garip gerçegi kucaklamak, ve çok daha uzun süre ilgilenen ve kullanilamaz yeterince kaliteli devam göndermek – istediginiz isi kazanacak çünkü.