parlak bir gelecek Phoenix, Arizona’da hvac kariyer pesinde insanlar bekliyor

Ev, ofis ve binalar her zaman ne olursa olsun hava disinda mümkün oldugu kadar rahat bu yapilarin içinde insanlar yapmak için isitma, havalandirma ve klima (HVAC) çesit gerekir. Insanlar bir isitma sistemi olmadan kisin çok fazla soguk yasayacaktir ve onlar da, bir klima ünitesi olmadan yaz aylarinda asiri sicak yasayacaksiniz. Neyse ki, biz bu sorunlari çözmek cihazlar var ve biz onlar çikmaza zaman bu sistemlerin bakim ve onarim, yükleme yardim etmek için vardir HVAC teknisyenleri var.

Ve bu nedenle HVAC kariyer en önemlisi Arizona Phoenix, dahil olmak üzere Amerika Birlesik Devletleri üzerinde bu gün aranan biri oldugu bir gerçektir. ABD Çalisma Bürosu HVAC alaninda kariyer hizli bir büyüme yasiyoruz ve gelecekte de devam edecektir onaylar. Bu alaninda is olanaklari ortalamasindan daha hizli büyüyen oldugu söyleniyor ve egilim 2012 yilina kadar devam görülmektedir. Sadece 2002 yilinda, yaklasik 250.000 teknisyenleri yarisi isitma olarak çalisan ve firmalari sogutma isitma, klima ve sogutma isleri dahil edildi. 2006 yilinda bu sayi yüzde 55 sihhi tesisat, isitma ve klima müteahhitleri olarak görev ile 292.000 ‘e yükselmistir.

Gelecege bakildiginda, HVAC teknisyenleri için istihdam orani 2016-2006 dönemi için dokuz oraninda gitmek tahmin edilmektedir. Bu evler, ticari yapilar ve sanayi için isitma ve klima sistemleri için daha yüksek bir talep sonucunda bina ve nüfus artisi mantar atfedilir. Bu büyük bir firsat HVAC montajcilar ve mekanik için degil, arizali cihazlar tamir yetenekli hem de servis teknisyenleri için degil kullanilabilir. Tüm mekanik ve elektrikli cihazlar mükemmel ve çesitli faktörlere bagli olarak zaman zaman sorunla karsilasirsaniz.

Teknik beceri hala son derece önemlidir ve her zaman, özellikle isitma, havalandirma ve klima alaninda gerekli olacak. Normalde, bu kariyer ihtiyaç duyulan becerileri gibi kanallari, fanlar, motorlar, boru ve termostatlar gibi mekanik, elektrik ve elektronik bulunmaktadir. Uygun egitim ile bir HVAC teknisyeni, bir sorunu teshis bakim saglamak ve düzeltme ve testleri ile sistemin herhangi bir bölümünü düzeltmek gerekir. Yetkili bir teknisyen dikkate alinmasi gereken, bir bazi devletler ve belgelendirme geregi bir lisans sahip olmak vardir. Bu sartlarin ikisi de ekipman farkli isleme bir teknisyenin yetkinlik belirleme sinavlari alma gerektirir.

Önemli bir nokta olsa da, ilk teknik okul egitim ya da resmi bir apprenticheship bir HVAC kariyer bir birey için yeterli olabilir iken, gelistirme egitimi de tavsiye edilir olmasidir. Bu kisinin becerilerini yükseltmek ve sürekli gelisen teknolojiyle yanit olarak yeni teknikler ögrenmektir. Ilerleme ayni zamanda yönetici veya servis müdürü olarak daha yüksek bir konuma alarak anlamina gelir. Ek egitim çevrimiçi okullar araciligiyla ya da tugla ve harç teknik ya da ticari okullar ve bu sogutma üzerinde gibi çesitli HVAC kurslari kurumlari araciligiyla internet üzerinden availed olabilir. Sizin tam bir egitim almak için yerden sadece akredite bir teknik okul seçmek için de emin olun.