pazarlama müdürü fonksiyonu

Satis dahil olup olmadigini, dünyanin ya da ne bir is türü neresinde olursaniz katilir, bir pazarlama müdürü ihtiyaci var. Farkliliklar bir pazarlama müdürü isletmelerin farkli ifa sekilde var olabilir, ama sonunda, isi ayni temel islevi gerektirir: etkin onun sirketin ürün veya hizmet satacak bir pazarlama plani gelistirmek.

Herhangi bir satis veya sergileme çalismasi bir banka da dahil olmak üzere bir pazarlama yönetmenlik çalistirabilir. Birçok kredi karti islemlerini halka mevcut kart teklifleri sunmak için bir pazarlama müdürü veya yöneticisi ile gidiyor bütün bir Pazarlama Bölümü var. Bir giyim zinciri giyim kapali yeni sezon tesvik etmek için kullanilacak pazarlama taktikleri gelistirmek için bir pazarlama müdürü olabilir. Hatta hizmet kuruluslari sirket kamu haberdar etmek için ve nasil farkli ve daha verimli bir kisinin kullanmakta oldugu sirket daha is yapabilirsiniz pazarlama müdürü hizmetlerini kullanabilirsiniz.

Pazarlama müdürü bütün etnik kökenleri ve milletlerden insanlarla iyi çalismak gerekir. O baski altinda iyi is ve taktikler tür belirli bir durumda kullanmak için bilmeniz gerekir. Güçlü taktik ve zaman zayif olanlar daha iyi çalisir ne zaman kullanilacagini bilmek anlamina gelir. Bu da esneklik o seyirci bir degisiklik karsilamak için pazarlama plani degistirmek zorunda anlamina gelir, tanitmak için çalisiyoruz ürün için hedef kitle bilmek anlamina gelir. Hedef kitleniz çesitli nedenlerle degisebilir:

Bölgenin • # Gelir

• # Hava ve cografi konumu

Her bölgenin • # mevsimsel degisimi

Bölgenin genel nüfusun • # Çag

Sirketinizin kar üfleyici tanitmak için çalisiyoruz Örnegin, artik onlarin yaz ortasinda bir bölgede çok sans olacak degildir, böylece hedef kitleye simdi daha soguk bölgelerde gelenler. Tanitim çünkü su anda piyasada bulunan hava kosullari sisirilmis bir indirim içeriyorsa bir sicak bölgede basarili olabilir. Için mücadele bir nüfusa sahip bir bölge ankete katilanlar önlemek için hedeflemek istediginiz bölgenin mevcut istihdam bilerek bile içerebilir çesitli bölgeler için baska bir bölgeye onun konsantrasyonu yerlestirmek için belirli bir bölgede ve ne zaman hedef ne zaman bir pazarlama müdürü bilmeniz gerekir sadece günlük ihtiyaçlar saglar.