pazarlama özgeçmis müdürü tartisiyor

Pazarlama Müdürü is Tanitimi

Anahtar sorumluluklar

Pazarlama baslica sorumluluk A Yönetici bir sirketin pazarlama stratejisi denetlemek için. Bu genis kapsamli, gelir, yas ve konum gibi faktörlere dayali piyasa bölümlerini kategorilere ayirmak için bir yetenegi ile lokalize edilebilir. Bu kategoriler bilinen bir kez Pazarlama Direktörü önemli bir beceri onun / onu sirket tarafindan saglanan hizmeti kullanmak için büyük olasilikla pazarlari hedef istiyor oldugunu.

Büyük ölçüde stratejileri analiz ve gelistirme yetenegi is olarak önemlidir, pazar potansiyeli degerlendirmek bu pazarlara hedef stratejilerinin uygulanmasi ve en iyi maksimum karliligi saglamak için onlara ürün satmak için nasil hesaplama gerektirir.

Yönetim çogu zaman pazar arastirmasi, reklam, satis ve ürün gelistirme yapmak ve denetlemek gerekmektedir. Önemli sorumluluklarindan biri saglanan verileri analiz etmek ve satis rakamlari ve pazar arastirmasi ile harmanlanmis deliller etrafinda dayali stratejiler gelistirmektir. Yaratici düsünme rakip atlatmak için ve en iyi yaklasim hedef pazarlara satmak ne oldugunu belirlemek gerekir. Benzer sekilde, satis takip onlari korumak ve daha sonra onlara iyilestirilmesi rolü içinde önemlidir. Bir aday detaylara dogruluk ve ilgi yüksek düzeyde sahip olmalidir. Arastirma yapacaklardir bir ekip yönetme yetenegi de is gerekli bir gerekliliktir.

Pazarlama A Yönetici onun / onu sirket imkanlari ölçüsünde bunlari elde etmek gerekir. Anahtar sorumluluk olasi bütçeleme ve kaynaklarina dayali ve buna göre en ayiklamak için nasil karar ne degerlendirmek için yetenegidir.

Gerekli egitim düzeyi

Pazarlama, is veya benzer bir alanda bir yüksek lisans genellikle is için gereklidir. Bu genellikle pazarlama ya da reklam ve satis gibi ilgili alanda çalisan yillik tecrübesi bir dizi ittifak. Matematik güçlü bir anlayis da gereklidir analiz miktari ve istatistik çalisma ve en iyi stratejileri buna göre gereklidir çalismak yetenegi nedeniyle gereklidir.

kariyer

Pazarlama Direktörü olarak bir is elde mezuniyet kisa bir süre sonra gerçeklesmesi olasi degildir. Birçok gelecek DOMs reklam gibi pazarlama alt son konumlari veya benzer bir alanda baslar. Yillik tecrübesi bol Pazarlama Direktörü olmadan önce merdiveni çalismasi için gerekli, ama bir kez bir sirketin baskan veya baskan yardimcisi için yukari tasimak için potansiyel elde var olacaktir.

özet

Pazarlama Devam, benzer alanda çalisan is ve deneyim yüksek lisans Müdürü tartisirken hem gerekli gereksinimleri vardir. Rolü bu ilk analizine dayali yaratici ve kasitli hareket yakindan ve daha sonra analiz yetenegi gerektirir. Tanimlanmasi ve önemli pazarlar hedefleyen önemli bir beceri ve satislari artirmak ve kalmak rekabetin önünde bekleniyor için olusturulmasi yolu oldugunu. Çok yüksek standartlara sahip esastir ve bir sirketin üst kademelerine bir kariyer tirmanma potansiyeline ayri bir olasiliktir.