reklam gelen is teklifi için – isveren bakis açisindan anlamak nasil basari elde etmenize yardimci olabilir

Basarili olmak için anlayis ve bilgi gerektirir. Bu makalede, bakis bir isveren açisindan istihdam seçim süreci anlamaya yardimci olur.

Yani ariyordum bu rüya is bulduk. Sen özenle, basvuru formu tamamlanmis bir iyi hazirlanmis görüsme teslim ve simdi bu “sizin ise” telefon bekliyor! Var Eger halka için telefonunuzu bekliyor sabirla oturup Ama, potansiyel isverenler ne niye hizmet var? Bu sahne almak için ne yaptin? En önemlisi, bu bilgi size rakiplerinizin üzerinde kenar verebilir?

Reklam:

En bos isler bir reklam yoluyla bulunacaktir. Bir isveren için yayinlarin seçimi sürekli gazete, dergi, uzman yayinlar, ve tabii ki internet de dahil olmak üzere tercih edilen medya ile, büyüyor. Ne olursa olsun medya, prensip aynidir. Bir reklam isverenin ideal bir aday dikkatini çekmek için tasarlanacaktir. ‘Be’applicant olur için gerekli tüm bilgileri içeren ise reklam temel olacaktir. Detaylar kapanis tarihi, maas, temel görev ve sonrasi gereksinimleri ve muhtemelen sirket sunan istihdam üzerindeki bazi arka plan bilgileri içerebilir. Bir basvuru formunun tamamlanmasi yardimci olmalidir reklam bilgi olacagi hatirlamakta yarar var. Isverenler aradiklari ve is dolduracaktir bu faaliyetleri ne ayrintili olacaktir. Bu rol için uygularken göz önünde bu barikat deger olacaktir. Islerin çogu bir kapanis tarihine kadar basvuru formlari kabul ragmen, ancak uyardi, bazi isverenler yeterli basvuru formlari alindiginda erken bir is kapatmak için hakkimizi sakli tutariz.

Shortlisting:

Kapanis tarihi geçmis ya da yeterli basvuru formlari alindiktan sonra, shortlisting islemi baslar. Bazi uygulama süreci (örnegin NHS is gibi) uzman web siteleri araciligiyla tamamlanacaktir. Basvuru sonrasi asgari gereksinimlerini karsilamak degilse basvuru formlari bile isveren ulasamaz için bu gibi durumlarda mümkündür. Yoluyla olsun bu basvuru formlari için, isveren kisinin özellikleri temel kriterlere göre her uygulama degerlendirecektir. Bu isveren size is (Kisisel özellikler göre degerlendirilecektir) için dogru oldugunu göstermistir görmek için bekliyor olacak burada oldugu gibi isveren çogu zaman kisisel bir bildirimde / veya destekleyici bilgi bölümleri, dogrudan gidecek. Isverenler genellikle akilda görüsme yapmak istiyorum insanlarin sayisi olacaktir. Bu durumda basvuru da arzu edilen kriterlere göre degerlendirilebilir. Eger görüsme için seçme olan basarisiz iseniz, en isverenler size bilgi olmaz ve bir ay sonra hiçbir sey duydum varsa, seçtiginiz henüz varsaymak adil. Birçok isveren e-posta ile iletisim kurmak için tercih edecektir.

Görüsme:

Röportaj için seçilmis olmanin olarak, haber açisindan bir sey verilebilir. Ne kadar verilir fark büyük ölçüde degisecektir ama her zamanki uygulama 2 hafta 2 gün bir sey olacak, bu yüzden basarili sadece örtmek gerekli düzenlemeler mevcut isveren ile yerinde oldugunu önemlidir. Görüsme için hazirlanirken bu isin kisiye özellikleri karsi kendinizi degerlendirmek önemlidir. Her sarti yerine getirmek ve her pratik örnekler vermeye hazir olmak nasil düsünmeye çalisin. Onlar da kisisel hayatindan gelirsen mevcut istihdam gelmek zorunda degil Bu örnekler, onlar gibi geçerlidir. Eger belirli bir yönü yerine yoksa, size herhangi bir zayif alanlari düzeltmek veya gelistirmek için etkin adimlar atilmaktadir nasil gösterebilir eger ne olursa olsun sonrasi yerine nasil devlet, ve daha iyi hazirlikli olmak önemlidir. Isverenler genel olarak sizinle ilgili sik sik sorar ve onlar için herhangi bir sorunuz varsa her zaman soracaktir. Isverenler bu konuda düsünmek için zaman almistir proaktif kisi takdir edecek gibi önceden bu düsünmeye çalisin. Çok açik olmasa bile tüm sorulari, bir sekilde is ile ilgili olacak unutmayin! Son olarak her zaman kibar, dakik olmak ve akilli görünümü ile herhangi bir is görüsmesine katilmak için tavsiye edilir. Görüsme bittikten sonra, isveren istihdam kim kendi karar vermek için bir hafta kadar bir sey alabilir. Tüm adaylar genellikle son temas olan basarili aday ile, bir karar ya sekilde telefon olacak.