Reklamcilik isinde kariyer

Tüm glitz ve çekicilik ile, birçok kisi reklam çalisan tüm eglence ve oyun olduguna inaniyoruz. Reklam ajansi insanlarin etrafinda en zor çalisan profesyoneller bazilari gibi hiçbir sey gerçekten bu kadar baba olabilir. Onun çok özünde, reklam hala bir is ve bir çok rekabetçi bir is. Bu bilgi ragmen, hala bu reklam istihdam iyi bir yer oldugunu düsünüyorum Simdi, eger, o zaman reklam dünyasinin nasil çalistigini daha iyi bir fikir edinmek için okumaya devam edin.

Temel olarak, reklam televizyon, radyo ve baski, özellikle gazete ve dergiler içeren kitle iletisim araçlari araciligiyla mal ve hizmet tanitimi fonksiyon sunar. Reklam ayni zamanda açik hava reklam gibi ve özel tanitim etkinlikleri organize araciligiyla isi yapmak için diger geleneksel olmayan medya kullanir. Ürünleri her türlü ile darmadagin bir pazarda, bu üreticiler bunlari daginikligi uzak durmasini saglamak için itimat reklam edilmektedir. Reklam ajansi devreye giriyor bu. Ajans müsterilerine öne yapmak reklamlari olusturur. Reklam ajansi insanlarin ticarette ana stok yaraticiliklarini ve teknik uzmanlik alanidir.

Istemci pazarlama hedefleri ile reklam ajansi saglayarak reklam süreci ve hedef kitlenin bir profil atlama-baslar, özellikle, onlar etkilemek isteyen tüketicilerin tür. Olusturun gereken mühimmat bir “marka imaji” ya da hedef kitleye marka en cazip yapacak hissediyorum görüntünün tür olusturur ile bu ajans saglar. Onlar kendini rakiplerinden farkli kilan, böylece bu marka imaji benzersiz olmak istiyorum. Ayrica hedef kitle büyük olasilikla onlar magaza ve raflar bakarak disinda sonraki zaman hatirlar, böylece bu marka imaji zorlayici ve yaratici sekilde projelendirilmis olmak istiyorum.

Sonraki reklam ajansi en iyi hedef kitlenin kalplerini ve zihinlerini kendi marka imajini gönderebilirsiniz hissediyorum medya seçecektir. Onlar tür medya hedef kitlelerine “tüketiyor” ne inceleyerek bunu – TV ne tür onlar izlemek için, ne gazete ve dergi tür bu kadar ileri okuma ve yok gösterir. Oradan, onlarin izleyici tepkisi ölçmek ve bu yanitlari dayali reklam yaklasim degisiklikleri (varsa) yapma meselesi.