saat is – nasil saat basarili olmak için

Size bir sürü insan kaynaklari is duymussunuzdur ya da ne biz bunlara IK is aramak gibi. Bu insanlarin ise veya ates böylece mevcut olan bu bölümleridir. Bu ayni zamanda yönlendirme yani sira egitim ve orada örgütün veya sirkette çesitli çalisanlarinin yeniden egitim yardimci olur bölümdür. Simdi herhangi bir IK departmani çok basari temelde baglidir bölüm ve basarilari eger. Simdi basari faktörleri dogru yönde IK departmani çalisanlari önde gelen yardimci becerileri gibidir.

stratejik plani

IK departmani stratejik planlari o zaman bu örgütün veya sirketin basarilari destek yardimci olur. Eger IK islerde stratejik planlarken temelde onlarin dogru beceri, davranis ve tutum ve ayni zamanda gelisim dogru düzeyde göre onlarin dogru yerlerde çalisanlarin koymak anlamina gelir. Bu bir organizasyon son derece etkili ve ayni zamanda maliyet biraz ile birlikte oldukça verimli yapiminda yardimci olur stratejik planlama oldugunu. Ayrica çalistiklari zaman bu çalisanlarin çok daha etkili hale böylece çalisanlarin motive yardimci olur. Iyi bir strateji yoksa Yani o zaman çalisanlarin hedeflerine ulasmada çok güçlük çekiyoruz oldugunu göreceksiniz.

gelisme

Ayrica bir sirket mevcut çalisanlarin gelistirmeye yardimci olmak için IK departmani isidir. Eger düzgün gelisimi istiyorsaniz o zaman çesitli görevleri ögrenmek için yeni çalisanlar hem de sirket mevcut olanlari yardimci olacak programlar koymak için orada varsa, yeni beceriler elde sirketin hedefleri anlamak ve de basari için bu hedeflere gelince rollerini ne oldugunu bilmek. Basarili bir IK departmani egitim kurslari, yönelimleri hem de yeni bilginin dogru iletisim ya da beceri ve sirket hedeflerine ulasma konusunda çalisan kendi parçasi yerine getirmek için yardimci yeteneklerini kullanarak yardimci olur.

liderlik

Liderlik temelde genellikle kendi için gitmez bir yere gitmek isteyen insanlar anlamina gelir. Onlar dogru yolda çalisanlarin geri kalan yol açabilir simdi yönelim veya egitim süreci boyunca ve hatta programlari IK isleri olanlar yeniden egitim yetenegine sahip olmasi. Bu yapmazsaniz o zaman stratejik planlama yani sira kalkinma programinin uygulanmasina bir etkisi biraz gidiyor.

Gerçekten IK islerde basarili olmak istiyorsaniz o zaman size bu niteliklere sahip oldugundan emin olmak gerekir. IK dünya çok ama biridir ve gerçekten kendiniz için ve büyük bir balik olmak istiyorsaniz bir isim yapmak istiyorsaniz yeterince çalistigindan emin olmak zorunda çünkü.