saglik alaninda kariyer seçimi – hemsirelik akillica bir kariyer seçimi neden

Farkli insanlar farkli nedenlerle bir hemsirelik kariyer seçin. En açmistir kendi kisisel hikayeleri varken onlar bir bakim ve sefkatli doga çünkü bazi bir hemsire olmayi tercih, digerleri hemsirelik çok kazançli bir meslek ve oldukça cömertçe öder hissediyorum, digerleri, hemsire yüksek talep oldugu gerçegini göz önünde onlari bir meslek olarak hemsirelik seçin. Hemsirelik ayni zamanda saglik faydalari, ulasim olanaklari, landau scrubs ücretsiz nakliye ve çesitli kariyer seçenekleri gibi firsatlar çok taniyor.

Yüksek talep

Istatistik hemsireler için ihtiyaç gelecek yillarda ve hemsireler için talep her zamankinden daha büyük hale geldigini artacagini göstermektedir. ABD ve Ingiltere’de, hemsirelerin önemli bir sikintisi yoktur. Bu yüksek talep nedenlerinden bazilari ABD yaslanan bir nüfus ve saglik gelismeler insanlarin daha uzun yasamak için izin gerçegi içerir. Bu nedenle, hemsire yardim ve bakim ihtiyaci daha yasli insanlar var. Hasta insanlarin sayisi da artiyor ve yetenekli hemsireler için ihtiyaç orantili büyüyor. Hastane yani sira, hemsireler de emeklilik topluluklar ve evlerde ihtiyaç vardir. Buna ek olarak, mevcut hemsirelik isgücü yaslaniyor ve bu hemsireler bir çok 10 ila 15 yil içinde emekli bekleniyor. Daha fazla hemsire isgücü doldurmak için ihtiyaç vardir. Neredeyse dogru disari üniversite bir is garanti çünkü bir sürü insan hemsirelik Bilim derecesi bir lisans almak.

ekonomik bagisiklik

Birçok insan da çünkü vaat is güvenligi hemsirelik alaninda kariyer düsünün. Saglik bir zorunluluk oldugu için ne olursa olsun ekonomik iklim tipi, sertifikali hemsire gelecekte de bir kariyer emin olabilirsiniz. Hatta insanlarin para ile daha siki olan kriz dönemlerinde, saglik insanlar zaten saglik sigortasi landau scrubs ücretsiz gönderim var, özellikle, okudugunu daha az olasidir bir alandir.

kazançli bir gelir

Kayitli hemsireler için ortalama giris seviyesi maas yaklasik 44.600 $ oldugunu. Bu Muhasebe (43.269 $), Pazarlama (33.873 $), Iktisat (24.667 $), ve Ögretim (31.704 $) gibi diger alanlarin giris seviyesi maaslari ile karsilastirildiginda, hemsireler için tazminat gerçekten çok rekabetçi. Hemsire yillar boyunca yeterli deneyim kazandikça kayitli olarak, kendi maas da artar. Buna ek olarak, hemsireler de önemli ölçüde taban maaslari artirmada, fazla çalisma ve mezarlik vardiya için ekstra ödeme alirsiniz. Daha sonra kariyer üzerinde, deneyim kazanmis sonra, hemsireler, ileri çalismalar takip edebilirsiniz ileri klinik uygulamaya gitmek, ya da hemsirelik yönetimi veya idari is terfi almak ve daha fazla kazanmak. Örnek olarak, hemsire yöneticiler, 45.071 $ bir ortalama alirken hemsire yilda ortalama yaklasik 71.000 $. Uzmanlasan bu 113.000 $ bir ortalama kazanç hemsire anestezist, gibi daha karlidir. Isçi Istatistikleri Bürosu verilerine göre, kayitli hemsire en yüksek% 10 yilda fazla 74.760 $ kazandi. Birçok kisi için, bu çok cazip bir teklif oldugunu ve parlak bir finansal gelecek ve umut verici bir kariyer garanti edemez.