teknoloji hemsirelik karsisinda nasil degistigini

Hiçbir isyeri hemsirelik dahil olmak üzere, teknoloji dokunmatik kaçti. Hemsirelik hala ve her zaman, teknoloji hemsirelerin islerini yapmak sekilde üzerinde büyük bir etkisi olmustur bir alan olacaktir. Teknolojik gelismeler bazi hemsirenin isi daha kolay yapmis, digerleri bir fiyat tasarrufu önlem olarak uygulanmistir, ve hala digerleri hasta güvenligi artirmak için kullanilir.

Diger sektörlerde oldugu gibi, hemsireler genellikle yeni teknolojiler kullanarak isteksizdir. Onlar asina süreç içinde kalmak arzusu ile, hemsireler genellikle istemeyerek yeni teknolojiler içine çekilir. En digerleri, bir kez onlar yeni teknoloji ile asina olmak gibi, bu gibi büyür. Saglik Yeni teknolojik gelismeler bir yan etkisi alani ile ilgili islerde artistir. Ultrason önce, bunlari gerçeklestirmek için egitilmis birisi için gerek yoktu. Solunum tedavisi, nükleer tip ve saglik diger birçok dallari teknolojinin ilerlemesi yeni is yaratmistir.

Tibbi bakim gelismeler

Teknolojideki gelismeler gelismis saglik ve hasta bakimi yol açmistir. Elektronik IV izler ve IV pompa infüzyon gelisimi önce, bir IV alinan herkes bir hemsirenin gözetimi altinda idare vardi. Manuel IVs durdurma ya da çok hizli akan duyarli oldugu için, bir hemsire hastanin yaninda onlar bir IV alinan her zaman kaldi. Eger ortak IVs ne kadar göz önüne aldigimizda, zaman elektronik IV monitör ile kaydedilir ne kadar görmek kolaydir.

Tüm hemsireler tansiyon aleti asina. Bu bir kan basinci manset için teknik adidir. Ayrica hastanin kalp atisi kaydeden bir elektronik tansiyon manset olan muhtemelen teknoloji hemsirelik getirdigi araçlari tasarrufu büyük zaman biridir.

Bu ultrason ve sonogramlari gibi teknolojiler tip camiasinin insan vücudunun içine bakmak ve dogmamis bebekler ve kanserli tümörleri görme yetenegi verdik. Bir hemsire gerçeklestirmek ya da ultrason ve sonogramlari okumaz da, etkileri daha invaziv tani yöntemleri basarisiz olmak için izin vererek hemsirelik topluluk dokundu.

Bilgi yönetimi gelismeler

Hemsirelik bakimi kadar önemli hasta için oldugu gibi, bu hemsirenin isin sadece bir parçasidir. Hemsire onu bakim altinda her hasta üzerinde dogru bir kayit korumaktan sorumludur. Birçok hastane kalem ve kagit grafik kullanmaya devam ederken, teknoloji kayit süreci daha az hantal tutarak yapabilirsiniz. Ilaç dagitim, hastane doluluk ve sigorta ve ödeme programlari kullanilabilir bilgisayar programlari vardir. Hasta kayitlari doktor, hemsire veya diger saglik meslek saniye içinde hastanin tibbi geçmisi çekmek için izin veren bir bilgisayar veritabaninda korunabilir. Tasinabilir bilgisayar ekipmanlari hemsire yerine her vardiya sonunda daha aninda bilgi, güncellemek için izin verir. Internet saglik personeli belirtileri ve ilaç etkilesimleri aramak için veritabanlarina aninda erisim saglar.

Hata riskini azaltir

Bilgisayarli ilaç yönetim yazilimi yanlis ilaç alan bir hastanin sansini azaltir, ya da birlikte verilmemelidir iki ilaç verilmektedir. Tasinabilir defibrilatör ihtiyaç duyuldugunda sadece çalismak ve dogru uygulanmasi. Teknolojisindeki gelismeler çogu yaralanma veya ölüme yol açabilir hatalari ve hatalar riskini azaltmaya yöneliktir. Bu sadece hastanede yatan hastalar için daha güvenli bir yer yapar, ancak stres hemsire ve diger saglik profesyonelleri altindadir kolayligi yardimci olur.

Teknoloji ve hemsire

Hemsirelik alaninda daha özel hale geldikçe, yeni teknoloji ile rahat hemsireler için sadece ihtiyaciniz artacaktir. Hastalik için tedavi asamasinda birçok ilaç dahil ederken, artan sayida tibbi cihazlar bulunmaktadir. Teknoloji çesitli nedenlerle su anda saglik sektöründe odaklanmistir. Onaylanmis ilaçlarin son ilaç etkilesimleri daha fazla saglik gelistirme firmalarinin gelisme daha güvenli ve daha az kavgali alani olarak cihaz gelistirme bakmak yaptik.

Tibbi bakim ve saglik çalisanlarinin sikintisi için artan ihtiyaçlari da yeni teknolojinin gelisimi sürücü. Mümkün müdür ki bir hemsire daha verimli görevlerini, ya da yardimcisi veya idari personel verimliligi artirir karsi görevleri teslim onlara izin ve hemsirelerin ayni sayida bakim olabilir hasta sayisini artirmak için yapmak Yenilikler.

Hastaya zarar verebilir hatalari azaltmak için arzusu da teknolojinin gelismesi sürücü. Kötüye önlemek önlemler yerlesik aygitlar bu teknolojinin bir tek örnektir. Bilgisayar hastanin su anda aliyor mevcut ilaçlar kontrol eder, ve çünkü birçok yüksek bilgisayarli hastanelerde, hasta, yanlis ilaç reçete olamaz ilaç eczaneden kaldirilacak izin vermeden önce hastanin tani,. Doktor ilaç istiyorsa, sistemi elle geçersiz kilmak gerekir.

Hiçbir sey tamamen bir hemsire olarak çalisan baskisi kaldirabilirsiniz, birçok yenilikçi çözümler is çok daha yönetilebilir yaptik. Ögrenme egrisi genellikle dik iken, zaman ve endise içinde tasarruf için tazminat vardir.