Tüm kisileri takip etmek nasil

Eger is arama sürecinde hala varsa, bu ad tüm kisiler takip etmek son derece önemlidir. Iletisim bilgilerinizi dagitildi çünkü sadece oturup ve zaten sizin yaptik düsünüyorum ne zaman akacagini sonuçlari beklemek iyi degil.

Bir sirkette birinci sinif bir pozisyon için basvuruda iki adam düsünün. Görüsmeden sonra, ilk basvuran sadece onun müstakbel isveren duymak için bekliyor etrafinda oturur.

Öte yandan, ikinci basvuran o sirket bir araya geldi bazi insanlar için onun iletisim bilgileri dagitir. Ayrica, basvuru sayisi iki birkaç gün sonra is görüsmesi sonuçlarina bir takip yok. O sadece temel “Sizi arayacagim” rutin dayanir çünkü ilk basvuran, haber olmamistir. Eger is bulma büyük bir sans olacak kim oldugunu saniyorsun?

O bir sonunda, görüsmeci için tesekkür notu göndermek bile takip ya da olmamasi nedeniyle ilk basvuran, daha kaliteli olmasina ragmen, o isi almaz.

Hala bu is teklifi bekliyor ve size rehber takip yoksa, sansinizi daha ince hale ise alma. Is hayatinda, tüm kisilerinizi üzerinde takip hakkinda kelime, is anlayisi ve ufkunuzu genisletmek yaymak için bir kesin yoludur.

Hala bir is ariyorsaniz, burada kisileri takip için bazi ipuçlari:

* Bir ideal birkaç gün sonra, görüsme hemen sonra tesekkür notu gönderin. Bu potansiyel isveren sizden tekrar duymak almanin bir yoludur. Eger mevcut sunduklari konumu, bu sirketten birinin gelecekteki degerlendirilmesi için dosya üzerinde bilgi tutacak için ise almak gerekir.

* Potansiyel isverenler ile temasa geçmek degil mazeret olacak böylece cep ve sabit hat numarasi, e-posta adresi ve ev adresi birakin emin olun.

* Perspektif isverenlerin iletisim bilgileri almak dogru olun. Buna karsilik, (yani özgeçmis, tesekkür notlari) yazim hatalari önlemek ve her sey yolunda oldugunu da görmek için, dogru isimlerini oldugundan emin olun göndermek herhangi bir harfi üzerindeki bilgi yerlestirdiginizde.

* Bazi sirketler karakter referanslari bir göz onlar için potansiyel isveren bir çagri alabilirsiniz bu listenizdeki insanlari uyarmak aliyoruz.

* Her zaman pozitif tarafta olmak. Belirli bir pozisyon için ise almak olmamali, diger sirketlere tavsiyeler için bu sirketten insanlara sormak ya da en azindan gelecekte ise için akilda tutmak olabilir.

Eger yalnizca yeni baslayan veya genisletme ortasinda olup olmadigini, is su anda ise, ayni zamanda tüm önemli kisileri takip etmek emin olmak gerekir. Örnegin, bir kurumsal etkinlik gidin ve kartvizit bir çok dagitmistir. Burada bitmiyor. Onlarla güçlü bir is iliskisi kurmak için önemlidir bu yüzden bu insanlar sonunda sirkete büyük is getirebilir.

Eger is zaten eger kisiler üzerinde takip bazi ipuçlari sunlardir:

* Mevcut ve gelecekteki müsterilerine notlar tesekkür gönder. Bu kural sadece bir is için basvuran kisilerin için geçerli degildir. Bu, onlar ile ilgileniyor ve markanizi akillarini baskili hangi sirketin hatirlatmaktadir tesekkür notu basit olarak, is zaten olanlar için çok daha yararlidir. Bu uygulama daha fazla is yolunuzu göndermelidir.

* Mesaj gönderme takip. Eger satis iseniz, tekrar ürün satin almak için büyük olasilikla mevcut alicilar takip etmek iyidir.

Ayrica bu bizzat bildiginiz gibi duygu müsteri birakir olarak göndermek herhangi bir yazisma kisisellestirmek isteyebilirsiniz. Bu da size onlar yolunuzu atmak ne olursa olsun is verimli kullanimi vardir müsteri duygu güvenli birakir onlarin güvenini, kazanç için size yol gerekir.

* Eger hizla ve derhal takip emin olun. Basparmak kurali, hizli hizli, hizli cevap etmektir. Bir sorun veya siparis yollayarak veya bir mektup yanitlarken bir çözüm olsun, bir müsteriye hizli yanit onlari olumlu bir sekilde sizin ve sirket düsünmek için en kolay yoludur.