üniversite mezunlari için is görüsmesi becerileri egitimi ilk on mülakat sorulari

Simdi üniversite mezunu oldugunu, size basari gurur olmalidir. Nasil yeryüzünde uçan renkleri ile sinavlari geçmek için basardiniz? Haklisiniz sinavda sorulan sorularin ne oldugunu tahmin? Ayni is görüsmeleri gider.
Is görüsmesi becerileri parçasi olarak, sorulan sorular olabilecegini bilmek gerekir. Bilerek yarisidir kazaniyor olmasidir.
1) Bana kendinden bahset
Bu soru kendiniz hakkinda her seyi anlatmak için izin vermez. Sen dogdun nasil görüsmeci ancak mahsulün krem ??yapmak en iyi nitelikleri söylemek gerekmez. Sadece, coskulu, ekip isçi taahhüt ve spor ya da hobi, ya da kisisel özellikleri göstermek için sosyal yardim ilgi gibi kisisel yasam örnekleri kullanmak olmak gibi kisisel özellikleri ile ilgili olan kilit noktalari özetlemektedir.

2) Neden sizi ise gerekir? Bu is için en iyi kisi oldugunu ileri sürerek cevap ve bu iddiayi yedeklemek için gerekçe. Bu soruyu cevaplarken tutku ve cosku göster. Size hedeflerinize elde ve ya bir takim ya da örgütsel faaliyet basarisi için katkida nerede örnek veriniz.

3) gelecek hedefleri hakkinda söyle.

Herkes tam olarak kariyer yolunu planlamistir çünkü çogu insan burada gafil yakalanirlar. Ama sen en azindan 5 yil içinde çalisan olmak istiyorum bilmek yeterli yasam hedefleri düsünülmüs oldugunu göstermektedir önemlidir. Eger hirs var gösteren bir sekilde koy, ve daha fazla örgüt içinde yeteneklerinizi gelistirmek istiyorum. Bu iyi bir is görüsmesi becerileri için bir kaygan cevap olmasi gerekir temel bir sorudur.

4) egitim kariyer için hazir mi?

Devlet sizin egitim is için gerekli olan gerekli becerileri dogru Eger egitimli ve bu iddiasini desteklemek için örnek vermek nasil. Egitim sen çalismis veya içeri gönüllü içinde ve organizasyon pratik deneyim uygulanmistir nasil örnekler vermek

5) Bir takim oyuncusu oldu mu?

Herkes evet cevap ama yedeklemek için gerekli kanit eksikligi olacaktir. Bir takim oyuncusu olarak kalite vurgulayan belirli bir rekabet ya da diger örnekler kazanan üzerinde üniversite yillarinda ekibinizin nasil yardimci görüsmeci söyle. Bu sadece spor olmak zorunda degildir, bu bir üyesi herhangi bir kulüp ya da Komite’de çalisma olabilir.
6) Eger önceki profesör veya isveren ile herhangi bir çatisma karsilastiniz mi? Bu sorunu çözmek için almis oldugu adimlar nelerdir?
Bu da mükemmel is görüsmesi becerileri ögrenmek için bir antrenör ile için prova gereken bir klasik sorudur. Bu bariz bir yalan oldugu için bu soru ile poz zaman, bir çatisma yoktu ki cevap yok. Bunun yerine karsilastigim bir çatisma bir örnek vermek ve bunu çözmek için almis oldugu çözümler verir. Görüsmeci bir olgunlasti, mantikli ve mümkünse bir out-of-the-box çözüm istiyorum. Açikçasi bu sadece herhangi bir çatisma çözme becerileri yok oldugunu göstermek için hizmet olarak, herhangi bir olgunlasmamis islem mücadele ya da almak istedigini söyleme.

7) En büyük zayifligi nedir?

Deme basmakalip size gerçekten bir iskolik ve onlara ispat sürece, bu sorunun cevabi ile göreceksiniz görüsmeci, etkilemek degil, çünkü “Ben iskolik degilim”. Bunun yerine görüsmeci gibi daginik olan gibi ince zayif biri anlatmak ve bir organizatör alarak su anda bu sekilde çözme nasil / onu söyle. Bu onlara yine de kisisel ve mesleki gelisim egitimi alan bildirmek için büyük bir firsattir.

8) nasil profesör size tarif edersiniz?

Bu soru görüsmeci sadece alinti profesörü bir referans isteyecektir bilmek asla planlama yapmaniz gerekiyor. Yani, ile iyi iliskiler içindedir kiminle bir profesör yaklasarak bir oyun plani hazirlamak ve tirnak desteklemek için bir referans mektubu olsun. Önceden yapin. O zaman size referans söyleyecegim bildiklerini özetleyebiliriz. Ayrica size Profesör bu tartismaya kendinizi ya da becerileri hakkinda yeni bir seyler ögrenmek olabilir kendiniz hakkinda biraz bilgi edinmek için hizmet vermektedir.

9) bir yönetici sahip olmasi gereken nitelikleri nelerdir?

Liderlik ve Vizyon olan iki kilit noktalari unutmayin. Yedeklemek için saglam bir puan vererek bu iki nokta üzerinde durmak. Ayrica görüsmeci size onun / onu becerileri aktarmanin katkida bulunmustur sizin idol ya da akil hocasi söyleyebilirim. Eger, size bakmak, kisisel danisman var hakkinda okumak söz ve göstermek için liderlik özellikleri ve su anda okumakta oldugunuz üst düzey liderleri otobiyografi, ya da en iyi saticilar listesinde son yönetim kitap, yasam öyküleri çalisma yoksa size ciddi liderlik mesleki gelisim egitim almak. Eger iyi olarak cevap ile bu soruya cevap verebilir eger is görüsmesi becerileri ile etkileyecek.

Eger zamani geri çevirmek durumunda, ne degisiklik görmek istersiniz? 10)

Kariyer veya meslek ile ilgilidir seyler hazirlamak için deneyin. Negatif olmayin. Bu senin hayatin ya da ask-hayatin tüm pismanlik hakkinda konusmak için bir firsat degildir. Görüsmeci daha basin isterse, kisisel hayatinda çok fazla ifsa dikkat edin. Sadece görünüm içinde profesyonel ve olumlu tutun.
Bilerek yarisidir kazaniyor çünkü bu is görüsmesi becerileri ile kendinizi donatilmasi is güvenligini olasi bir sans ile toplamak gerekir.