Üst issizlik ödenegi sunan 10 sehir

Bazi insanlar için, bir ihtarname alan cesaret kirici olabilir, ama bu sasirtici ülkenin mevcut ekonomik durum nedeniyle. Hiçbir sirket ya da çalisanin issizlik ödenegi temel bir anlayis için çok önemli olmasinin nedeni budur büyük yeniden yapilanma ve bu gün küçülme, güvenlidir. Bu faydalarin kapsaminda bir devlet digerine önemli ölçüde degisir, çünkü o da baska bir bölgeye göç önce issizlik uygunluk ile ilgili politikalarini ögrenmek için esit derecede önemlidir. Asagida issizlik ödenegi sunan sehirler derlenmis bir listesini bulacaksiniz. Bu, her sehirden beklemek ne bir fikir verecektir.

Farkli bize sehirlerde issizlik yardimlari

Bir issizlik maasi paketi kapsaminda hesaplamak gibi, belirli bir devlet içinde yasam maliyeti dikkate almak önemlidir. Örnegin, bir komsu devletten tek bir az her hafta yapmak 100 $ alir, ancak yasam giderleri çok daha yüksektir. Bu senaryo, size daha iyi bir paket atti varsayabiliriz? Bu sorunun cevabi hayir. Asagidaki 150.000 $ önceki yillik maas olan bireyler için en iyi avantajlar sunan ülkede 10 sehirde sunlardir:

1. Pittsburgh, Pennsylvania: bir yasam 59.732 $ maliyeti haftada 547 $ maksimum issizlik parasi

2. Providence, Rhode Island: yasam 80,144 $ maliyeti haftada 641 $

3. Charlotte, Kuzey Carolina: yasam 61,956 $ maliyeti haftada 476 $

4. Boston, Massachusetts: yasam 87,668 $ maliyeti haftada 628 $

5. Raleigh, Kuzey Carolina: yasam haftada 476 $ 66.732 $ maliyet

6. Philadelphia, Pennsylvania: yasam 80,209 $ maliyeti haftada 547 $

7. Seattle, Washington: yasam 79,490 $ maliyeti haftada 541 $

8. San Antonio, Teksas: yasam 57,965 $ maliyeti haftada 392 $

9. Houston, Texas: yasam haftada 392 $ 59.077 $ maliyet

10. Salt Lake City, Utah: $ için haftada 427 $ yasam 64.573 maliyeti

Eger yakindan bakarsaniz, yüksek issizlik ödenegi her zaman genellikle, hala hayat pahaliligi ile mahsup edilir çünkü daha iyi bir anlasma var anlamina gelmez.

issizlik uygunluk

Eger issiz kisa sürede, size fayda uygunluk kontrol etmek için devletin Issizlik Ofis basvurmaniz gerekir. Issizlik uygunluk her devlet degisir dikkat edin. Örnegin, Georgia eyaletinde part-time is arayan bireyler faydalari toplamak için izin verir. Devlet ayrica is egitimi katiliyor olanlara faydalari ek hafta sunuyor. Kosullar ne Arizona var, ancak ikinci devlet nedeniyle hastalik veya sakatlik islerini terk bireyler, es degistirme, ya da aile içi siddete faydalari uzanir.

Issizlik uygunluk ya cömert ya da yetersiz görünürse sürpriz olmamalidir. Onun güvenlik agi oldukça çesitlidir ve bunun için belirgin bir nedeni vardir. Çalisma ABD sistemi yönetmek için sorumludur, ancak her devlet kendi yararlari programi denetler.

Eger issizlik ödenegi hak kazanmak için için, son zamanlarda belirli bir süre için bir isveren için çalismis olmaniz gerekmektedir ve belirli bir net gelir kazandik. Maas ve ücret, isçi ve issizlik ödenegi için uygun sivil isgücünün yüzdesi oldukça yüksek olmasina ragmen bu gereksinimleri, ülkeler arasinda farkli olabilir, yüzde 97 ve yüzde 89 idi.

Her devlet de issizlik ödenegi için uygunluk belirlenmesi karmasik bir yöntemi vardir. Burada sik çogu eyalette kullanilan faktörler sunlardir:

· Yeni istihdam ve kazanç verileri

Uygun bir is aramak için · Motivasyon ve kapasite

· Diskalifiye son is ayirma veya reddi teklif bagli

Kural olarak, issizlik parasi ve uygunlugu konusunda güncel bilgiler için devlet Issizlik Ofis gitmek gerekir. Simdi soru sudur: Bu güvenilir issizlik parasi programi için uygun olan?