üstüne yükselir bir özgeçmis olusturmak

Günümüzün is piyasasinda zordur. Daha az mevcut isleri ile, istediginiz is bulma Eger nitelikli olsaniz bile, gerçek bir meydan okuma olabilir. Öne çikarin için bir yolu yöneticileri ise için seçim süreci kolaylastirir iyi yazilmis bir özgeçmis ile. Özgeçmisinizi Eger ise yöneticileri sirket için ne yapabilirim, kim cevap, ve nasil temasa geçilebilir emin olun.

sen kimsin?

Bu konu Adinizi ve MBA, doktora, RN, MD, ya da profesyonel ayrimlar bir dizi herhangi olarak almis herhangi bir profesyonel belirtme, içerir. Özgeçmisinizin basliginda isminizle bu belirtme de dahil olmak üzere, sizin adaylik ve kariyer seviyesi ile ilgili acil ve degerli veri ile ise alma yöneticisi saglanmaktadir.

Adinizi mevcut olan sekilde de önemlidir. Ailesel belirtme gibi Joe Jones dahil, III çok iyi bir ise alma yöneticisi tarafindan iddiali olarak görülebilir. Adinizi sonra “Jr” kullanarak aileniz tarafindan alkis olabilir, ama bir ise alma yöneticisi yanlis ilk izlenim verebilir – Eger genç ve deneyimsiz oldugunu. Dikkat her zaman bu durumlarda tavsiye edilir.

Takma kullanimi hakkinda hizli bir kelime. Takma sizin için ya da kosullar göz önüne alindiginda karsi çalisabilir. Eger “Kendrick,” adli ama gitmek olsaydi “Ken,” Ken daha modern ve Kendrick daha genç göründügü uygun olurdu takma kullanin.

Eger “Barbara,” vaftiz ama “Babs” olarak bilinen Ancak, – hatta is yerinde – bu, hedeflenen sanayi, bankacilik gibi geleneksel bir, özellikle de is arama sirasinda muhafazakar tarafinda err iyi olurdu muhasebe, ya da egitim. Bir kez ise, daha sonra takma kullanarak uygun olup olmadigina karar verebilirsiniz.

Benim sirket için ne yapabilirim?

Bir özgeçmis okuma amaci, belirli bir ise alma yöneticisi ve onun için çalisan sirket için neler yapabilecegini belirlemek için büyük ölçüde. Ne benzersiz kilan nedir? Nasil sirket size önemli bir deger saglayacagini emin olabilirsiniz?

Özgeçmisinizi olustururken, özgeçmis onlarca bakmak olan bir ise alma yöneticisi ve ayakkabi kendinizi koyun. Diger tüm adaylar ayri kilan beceri, endüstri uzmanligi, ya da bilgi vurgulamak için emin olun. Belgenin en üstünde bu bilgileri yerlestirin. Bu tüm önemli bilgiler için yöneticiler arama ise yapmayin.

nasil irtibata geçebilirsiniz?

Bu veri bir ise alma yöneticisi aninda açik olmali. Telefon numaranizi ve e-posta adresi en önemli temas verilerdir. Ise yöneticileri, telefon numaralari ve e-posta ile kolay erisim için kalin ve fiziksel adres daha büyük bir tür, eger hiç, nadiren yöneticileri ise alma gibi, “salyangoz” posta ile basarili bir aday temas edilmelidir.

Telefon numaralari hakkinda hizli bir kelime. Eger, faks numaralari degil de dahil olmak üzere, çok sayida telefon numaralarini listelemek için cazip olsa da.

Patronun bu bir potansiyel isveren için yanlis bir mesaj gönderir gibi baska bir pozisyon ariyorsaniz bilen bile bir is numarasi dahil hiç. O size muhtemel isverenlere konusmak için yeni bir is de sirket zaman kullanarak olacak olup olmadigini sadakati hakkinda ve merak edecektir.

Eger müdahaleci arka plan gürültü, ya da nerede telefonu sinyal yogun bir ise alma yöneticisi tahris hangi zayif getiriyor trafikte yaparken sadece irtibata geçebilir, çünkü cep telefonu numaralari dahil asla.

Sizin için basvurdugunuz sirket için neler yapabilecegini, olan basit sorular, ve temel iletisim bilgileri yanitlayarak diger adaylar arasindan öne çikiyor. Ayirt etmek ve bu kadar umutsuzca zor bir isgücü piyasasinda ihtiyaç kenar olacak bu bilgileri kolaylastirin.