yasam endeksi rütbe 2010 uluslararasi maliyeti

Tokyo yasamak için hangi dünyanin en pahali sehir.

Tokyo 1 Temmuz 2010 itibariyle ankete 282 küresel yerleri disinda yasamak için hangi dünyanin en pahali sehir. Tokyo alkol ve tütün (173 sirada) gibi ögeler için nispeten ucuz olsa da, bu yiyecek ve saglik için en pahali ve ev konaklama masraflari için Hong Kong sonra ikinci. Iken Tokyo her zaman nispeten pahali olmustur, bu egilim son iki yilda ABD Dolari karsisinda yaklasik% 18 oraninda deger kazanmistir Japon Yeni sonucunda, son zamanlarda yine güçlendirilmistir.

Dubai (dünyanin 131 sirada) 82.15 endeksi bir yasam maliyeti ise dünyanin en pahali sehri olan Tokyo, 153.2 (New York = 100) endeksi yasam genel bir maliyeti vardir. Bu nedenle yasam Tokyo’nun ekonomik Dubai daha% 86 daha yüksektir. Bu bir gurbetçi kazanç YTL Dubai’de aylik 5000 $ onlari ayni satin alma gücüne sahip saglamak, ve bu nedenle Dubai’de oldugu gibi yasam benzer bir standart için Tokyo’da USD ayda 9300 $ kazanmak gerekir demektir. Bir gurbetçi için yasam maliyeti kullanilabilirligi ve fiyatlari, mal ve bir gurbetçi yasam tarzi hizmetleri temsilcisi, yerel enflasyon ve ev ve ev sahibi ülke arasindaki döviz kuru hem de etkilenir. Sonuç olarak yasam maliyeti en bir gurbetçi maas paketinin önemli bir etkisi vardir.

Hong Kong öncelikle iki pahali sepet grup bir sonucudur gurbetçilerin Hong Kong için yasam rütbe yüksek toplam maliyeti yasanacak için dünyanin ikinci en pahali sehir. Hong Kong saglik için dünyanin ikinci en pahali sehri olan ve genellikle en bir gurbetçi giderlerinin 30% olusur ev konaklama için dünyanin en pahali sehir. Hong Kong birçok uluslararasi örgütlerin saglik yani sira konut kira, su, elektrik, ev gaz, ev yakitlar, yerel oranlari ve konut vergi gibi ev ile ilgili maliyetleri için ayri ayri telafi neden iyi bir örnektir. Isveren tarafindan saglanan ürün yasam endeksi hesaplama maliyet disinda tutulmalidir. Hong Kong saglik hariç ve ev ile ilgili masraflari için yasam endeksi maliyeti 127.87 (New York = 100) endeksi yasam toplam maliyeti var çok daha düsüktür.

Hong Kong eglence ve kültür (dünyanin 236 sirada), egitim (dünyada 244 sirada), yani sira mobilya ve ev aletleri (dünyanin 263 sirada) için nispeten ucuz.

Cenevre özellikle istisnalar alkol ve tütün (194 sirada olmak sepet gruplarin çogunda nispeten pahali olmanin bir sonucu olarak, 124.49 (New York = 100) bir yasam endeksi bir maliyetle, dünyanin üçüncü en pahali sehir Dünyada), egitim (dünyada 167 sirada), ve iletisim (dünyada 108 sirada), ayni zamanda son 2 yil içinde Euro karsisinda Isviçre Frangi 16% güçlendirilmesi nedeniyle.

Brasilia dünyanin dördüncü en pahali sehir. Yine de iki yil öncesine göre daha zayif olmasina ragmen Brezilya Reali, son bir yil içinde ABD Dolari karsisinda% 11 oraninda güçlendirdi. Brasilia 13 sepet gruplarinin her biri için dünyanin en iyi 60 en pahali sehirlerinden sirada yer aliyor.

Oslo 122.05 yasam indeksi (New York = 100) bir maliyet ile dünyanin besinci en pahali sehir. Norveç Kronu son bir yil içinde Euro karsisinda% 16 güçlendirmistir. Oslo ulasim ve alkol ve tütün için ikinci en pahali sehri için dünyanin en pahali sehir. Oslo yemek çikisi ve oteller (dünyada 5 sirada), yiyecek yani sira restoranlar için de pahali.

Asagidaki gibi tüm 13 sepet gruplari kullanarak 282 uluslararasi yerleri iyi 20 en pahali:

Temmuz 2010 rütbe ülke, sehir

1 japonya, tokyo
2 çin, hong kong
3 isviçre, Cenevre
4 brezilya, brasilia
5 norveç, oslo
6 isviçre, Zürih
7 danimarka, Kopenhag
8 liechtenstein, Vaduz
9 rusya, moskova
10 fransa, paris
11 venezuela, caracas
12 monaco, monaco
13 Avustralya, Sydney
14 birlesik krallik, Londra
15 angola, luanda
16 avusturya, viyana
17 Avustralya, canberra
18 almanya, Münih
19 italya, milan
20 gabon, libreville